LG GT810H: stylový Incite nejen pro Američany

LG recykluje svůj starší komunikátor. Rok starý design a stříbrná barva v nitru ukrývají operační systém Windows Mobile 6.1.

LG slíbilo na letošním veletrhu v Barceloně uvedení hned několika nových přístrojů s Windows Mobile, orientaci na tento operační systém a výhledově také Android potvrdila i marketingová ředitelka LG pro Českou a Slovenskou republiku Gabriela Lobodášová v nedávné živé diskuzi se čtenáři MobilManie.

Dalším přírůstkem LG do rodiny s mobilními Windows bude sympatický stříbrný model klasické konstrukce GT810H, který pod názvem Incite už znají zákazníci amerického operátora AT&T. Výbavou se zařadí zhruba do střední třídy, navrch přidá stylový design s ostřeji řezanými liniemi. K ovládání si přístroj vystačí pouze se dvěma mechanickými tlačítky, zbytek příkazů bude probíhat přes třípalcový dotykový aktivní LCD displej. Ten by měl být schopen zobrazit až 262 tisíc barev v maximálním rozlišení 240 × 400 bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Uvnitř přístroje bude tepat procesor ARM11 zatím neznámého výkonu, integrována je paměť RAM o velikosti 128 MB. K uchování uživatelských dat poslouží 256 MB vestavěné flash paměti, kterou půjde rozšířit kartami microSD maximálně o dalších 8 GB. Telefon poběží na operačním systému Windows Mobile 6.1 Professional, počkáme si, zda LG nabídne i nějakou uživatelsky přívětivou grafickou nástavbu.

Osazení 3Mpx fotoaparátu bez automatického ostření a blesku potvrzuje příslušnost LG GT810H ke střední třídě. Sekundární kamera nad displejem v přední částí telefonu slouží k videohovorům. Multimédia podpoří audio/video přehrávač a FM rádio. Prostor dostal bezdrátový modul Wi-Fi, naopak se nedostalo už na GPS. Konektivitu uzavírá Bluetooth verze 2.1 a USB 2.0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

LG GT810H poslouží k hovorům ve všech čtyřech pásmech GSM, v sítích 3G se chová jako triální a podporuje i rychlé datové přenosy HSDPA (maximální rychlost stahování 3,6 Mb/s). Primárně je korejská novinka s Windows Mobile určena pro jihoamerický a středoamerický trh. Cena ani dostupnost nebyla výrobcem prozatím zveřejněna.

LG GT810H ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 107 × 55 × 14 mm, 105 g
  • sítě a data: GSM 850/900/1 800/1 900 MHz, UMTS 850/1 900/2 100 MHz, GPRS, EDGE, HSDPA
  • displej: dotykový aktivní LCD, úhlopříčka 3", rozlišení 240 × 400, 262 tisíc barev
  • fotoaparát: 3 Mpx, 2× digitální zoom, sekundární kamera pro videohovory
  • operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional
  • procesor: ARM11
  • paměť: vnitřní uživatelská flash 256 MB, podpora karet microSD (až 8 GB), RAM 128 MB
  • multimédia: hudební a videopřehrávač, FM rádio
  • podporované formáty: audio AAC, AAC+, EAAC+, AMR-N/B, MP3, WAV, WMA, video 3GP, MP4, WMV
  • konektivita: Wi-Fi, Bluetooth 2.1, USB 2.0
Diskuze (4) Další článek: Mobilní SIM s 1 GB paměti již brzy

Témata článku: LG, Styl, Stříbrný model, Američan


Určitě si přečtěte