LG HB620T: digitální televize do kapsy (test)

První mobil s integrovaným DVB-T přijímačem u nás, to je LG HB620T. Chcete sledovat digitální televizi zcela zdarma?

Klíčové vlastnosti:

 • integrovaný DVB-T přijímač
 • podpora UMTS a HSDPA
 • jemný displej
 • rozměrná klávesnice
 • dobrý webový prohlížeč s podporou RSS
 • 2 Mpix fotoaparát

Hlavní nedostatky:

 • malá obrazovka
 • nemožnost současného připojení nabíječky a sluchátek
 • nestandardní konektor sluchátek
 • DVB-T bez teletextu
 • špatně čitelný vnější displej
 • fotoaparát bez automatického ostření a diody

LG HB620T
Klepněte pro větší obrázekMalý telefon s pořádnou výbavou. Jako první u nás nabízí přijímač digitální DVB-T, což naznačuje anténa čnící ven z přístroje. Jako obrazovka poslouží malý na šířku položený displej QVGA a jako zdroj baterie o kapacitě 1 000 mAh. Navíc telefon podporuje HSDPA a má dvoumegapixelový fotoaparát.rozměry a hmotnost: 89 × 55 × 18 mm, 110 g
displej: 2'', aktivní TFT, 320 × 240, 262 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800/1 900 MHz), 3G, DVB-H
data: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA
konekt.: USB, Bluetooth
paměť: 60 MB, paměťové karty microSD
baterie: Li-Ion 1000 mAh
hudba: přehrávač hudby
fotoaparát: 2MPx (1 600 × 1 200), video
67 %
(199. místo z 941)
katalogpreview
cena: 8 180 Kč (koupit)

Cesta videa na displeje mobilních telefonů byla v naší zemi doslova trnitá. Streamové video prostřednictvím sítí třetí generace? Příliš složité a drahé. Analogová televize v mobilu? Myšlenka zajímavá, nicméně praktické zkušenosti s telefonem Evolve GX650TV nás nepřesvědčily. Technologicky optimální řešení zvané DVB-H pak hravě potopily pletichy mezi zainteresovanými stranami. V poslední době se sice operátoři snaži v této oblasti poposunout o krůček dál, a dokonce se rozhodli táhnout za jeden provaz, nicméně na skutečně funkční řešení si budeme muset ještě chvíli počkat - škrtnuto. Jedinou zbývající cestou videa do mobilních telefonů tak zůstává původně nemobilní DVB-T. Bez poplatků, s fungujícím vysíláním, byť zatím pouze na omezeném území naší země.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Takhle se křtil první mobil s DVB-T u nás. Kmotrou je Česká vicemiss Lilian Sarah Fischerová

Hned na začátku se musím doznat: není tomu dávno, kdy jsem veřejně považoval za nemožné dostat do tak malých zařízení s omezenou energií technologii DVB-T. Uplynulo pár let a vše je jinak, držím v rukou u nás první mobilní telefon s integrovaným DVB-T přijímačem, LG HB620T. I výrobce označuje za největší problém při vývoji tohoto telefonu právě energetickou náročnost: v počátcích vývoje přístroj údajně vydržel pouhých třicet minut a do doby uvedení se tuto dobu podařilo zlepšit šestinásobně.

Své tajemství neprozradí

Na novém LG se mi nejvíce líbí, že na sebe přítomnost DVB-T přijímače nijak neprozrazuje. Jde o véčko zcela běžných rozměrů i hmotnosti a dokud nevytáhnete anténu, nikdo nepozná, že umí u nás doposud nevídanou funkci. V rozměrech 88 x 55 x 18 milimetrů zaujme vyšší šířka způsobená umístěním vnitřního displeje našíř. Vzhledem k funkcím jde však o rozměry obdivuhodné, korejský výrobce si dal na miniaturizaci opravdu záležet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kdo by poznal, že se uvnitř skrývá DVB-T?

Výjimečnou funkci však výrobce nezabalil do exkluzivního balení. Mobil vypadá zejména v zavřeném stavu zcela obyčejně a na pultech obchodů se snadno nechá přehlédnout. Ostatně, svůj názor si můžete udělat z okolních fotografií. Také použité plasty a povrchová úprava patří mezi ty nejobyčejnější. S telefonem musíte zacházet doslova jako v rukavičkách. Jak jsme se bohužel přesvědčili, stačí málo a povrchové plasty ozdobí nevzhledné škrábance.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Povrch telefonu ozdobí škrábance, nebudete-li se o něj pečlivě starat

Pod onen dojem laciného kabátku se velkou měrou podepisuje i vnější podlouhlý displej, jehož podrobnou technickou specifikací se výrobce bohužel nechlubí. Za dobu testování se pochlubil pouze dvojicí barev, bílou a červenou, přičemž druhá z jmenovaných vyobrazuje pouze logo výrobce při zapnutí telefonu. Bílé písmo na tmavém pozadí by vůbec nebylo na škodu, nicméně nízká intenzita jasu činí text na denním světle zcela nečitelným.

Klepněte pro větší obrázek
Na vnějším displeji si toho během dne moc nepřečtete

Aby nebylo vše jednoduché, otočili tvůrci displej na výšku, takže pro přečtení jména volajícího musíte telefon naklonit. Po pár dnech jsem na vnější displej zcela zanevřel. Škoda, jasný OLED displej by tomuto výjimečnému telefonu opravdu slušel. Nad displejem si můžete všimnout čočky digitálního fotoaparátu.

Největší klávesnice na širém světě

V zavřeném stavu nenajdeme na těle telefonu takřka žádné zajímavosti. Na levé straně se nachází pouze dvojtlačítko pro korekci hlasitosti. Strana levá pak hostí krytý konektor pro připojení nabíječky i sluchátek. Nemůžete tedy zároveň přístroj dobíjet a poslouchat hudbu nebo sledovat televizi se sluchátky. Ještě níže má své místo tlačítko pro spuštění fotoaparátu. Pod zadní plastovou skořepinou se ukrývá akumulátor s nadstandardní kapacitou 1000 mAh, tu si žádá právě DVB-T přijímač.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oželil bych ještě milimetřík, dva tloušťky pro ještě větší baterii

Poměrně tenká škvíra mezi polovinami telefonu brání pohodlnějšímu otvírání. Kloub se při otevření aretuje ve dvou polohách: v první fázi svírají obě části úhel zhruba 120 stupňů a právě v této poloze můžete telefon položit na stůl a pohodlně sledovat televizi. K úplnému rozevření tedy musíte ještě jednou zatlačit na část s displejem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nepamatuji se, který telefon nabízel tak rozměrná tlačítka

Mezi největší výhody véčkových telefonů patří rozměrná klávesnice i velký displej, obojí má totiž dostatek prostoru. LG však využívá svých možností jen v případě klávesnice. Jednotlivá tlačítka nabízí luxusní rozměry, které uspokojí i ty největší prsty. Díky pevnému plastu se neprohýbají a neviklají, což s přesným chodem a citelnou odezvou dává dobré předpoklady pro pohodlné psaní i delších textů. Popisky tlačítek prozařuje bílé, rovnoměrné světlo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tlačítka pro obsluhu televize podsvícena nejsou

Klasickou matici numerických tlačítek doplňuje pětisměrný ovladač s pevně danými funkcemi čtyř směrů. Tyto funkce vyjadřují piktogramy a některé z funkcí dokonce slyší na dva druhy stisku. Krátký stisk ovladače vpravo znamená napsat novou zprávu. Podržte jej a telefon vás přesune do zpráv přijatých. Směr vlevo slouží ke změně vyzváněcích profilů, podržením pak rovnou aktivujete tichý režim. Vertikální směry však dvojí funkci nenabízí.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
I směrový ovladač nabízí dostatek prostoru pro velké prsty

Zvláštní pozornost si zaslouží tlačítko nad zeleným sluchátkem. LG slušně zvládá multitasking a právě tímto tlačítkem můžete rychle přepínat spuštěné aplikace. Klidně se můžete přepnout i z běžící javové aplikace, což každý telefon bez operačního systému neumí. Z této nabídky aplikací však nelze programy ukončovat. Práce s telefonem je v rámci běžných aplikací hezky svižná. Prodlevy se dostaví pouze při otvírání složek se soubory, například při načítání hudebních souborů či obrázků z paměťové karty.

Klepněte pro větší obrázek
Rychlé menu pro nejčastěji využívané funkce telefonu

Ovládání dále usnadňuje Rychlé menu, kam si můžete uložit nejčastěji využívané funkce. Například aktivování bluetooth, vstup do kalendáře nebo nastavení budíku.

Témata článku: LG, Recenze, Test, LG HB620T

31 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Honza 9. 2. 2009 0:31:25
  cau lidi chci se zepatat jesli tam de mit icq a kam se dává děkuju za...
 • Honza 9. 2. 2009 0:30:36
  Dobrý den chci se zeptat jesli v tom mobilu funguje icq??? děkuji za...
 • Bigbadjohn 18. 12. 2008 23:19:45
  Jo umí to SE K800i
Určitě si přečtěte

BlackBerry KEYone: moderní pisatel má konečně za jedna [recenze]

BlackBerry KEYone: moderní pisatel má konečně za jedna [recenze]

** BlackBerry rovná se klávesnice, a to opět výtečná ** Bezpečný Android a geniální BlackBerry Hub ** Je dnešní doba ochotna ťukat písmenka na klávesnici?

25.  6.  2017 | Vrbacký Jakub | 29

Huawei P9 Lite (2017): bestseller má pokračování [recenze]

Huawei P9 Lite (2017): bestseller má pokračování [recenze]

** Čínská značka přichází s dalším smartphonem střední třídy ** Zařízení je určeno pro masy ** Povedlo se namíchat rozumnou výbavu za dobrou cenu?

22.  6.  2017 | Láska Jan | 13

HTC U11: vymáčkněte z něj maximum [recenze]

HTC U11: vymáčkněte z něj maximum [recenze]

** HTC U11 přináší inovativní ovládání Edge Sense ** Vyniká kvalitním audio výstupem a skvělými sluchátky USonic ** Jeho fotoaparát je dle testů DxOMark momentálně nejlepší ze všech

18.  6.  2017 | Měchura Milan | 16

Alcatel A5 LED: děti ho budou milovat [recenze]

Alcatel A5 LED: děti ho budou milovat [recenze]

** Barevné telefony vyšly z módy, nyní přichází éra svítících ** Alcatel A5 je ideálním telefonem pro děti a teenagery ** Cena vzhledem k výbavě mohla být nižší

16.  6.  2017 | Miksa Martin | 4

Xiaomi Redmi 4X: zpátky ke kořenům [recenze]

Xiaomi Redmi 4X: zpátky ke kořenům [recenze]

** Solidní výbava s přijatelnou cenovkou ** Nadprůměrná výdrž a pokročilé funkce ** Odladěný hardware i software

11.  6.  2017 | Herodek Martin | 29

Huawei P10 Plus: rovnocenný soupeř pro nejlepší z nejlepších [recenze]

Huawei P10 Plus: rovnocenný soupeř pro nejlepší z nejlepších [recenze]

** Cenově Huawei P10 Plus dorovnává Galaxy S8 od Samsungu ** Má výdrž, výkon, dobrý fotoaparát i odladěné prostředí ** Může si Huawei, i když špičkové, dovolit být takto drahé?

4.  6.  2017 | Vrbacký Jakub | 19

Sony Xperia L1: jedna vlaštovka jaro nedělá [recenze]

Sony Xperia L1: jedna vlaštovka jaro nedělá [recenze]

** Xperia L1 je jediným modelem od Sony s cenovkou pod 5 tisíc Kč ** Tomu samozřejmě odpovídá horší výbava a nudnější vzhled ** Nabízí však velmi dobrý 13Mpx fotoaparát **

1.  6.  2017 | Měchura Milan | 33

Nokia 3310 (2017): jen čirá nostalgie [recenze]

Nokia 3310 (2017): jen čirá nostalgie [recenze]

** Legenda se vrací a je kolem toho velký humbuk ** Dokáže navázat na úspěch předchůdkyně? ** Ve světě patřícím smartphonům to bude mít pořádně těžké

28.  5.  2017 | Láska Jan | 22


komerční sdělení

Komerční sdělení