LG KC910 Renoir: dotyk impresionismu (test)

Nástupce Viewty s dotykovým displejem nabízí stylový vzhled, osmimegapixelový fotoaparát, GPS i Wi-Fi.
LG KC910 Renoir: dotyk impresionismu (test)

Sledujte filmy na cestách

Hudební přehrávač podporuje všechny běžné hudební formáty a hraje i na pozadí. Skladby třídí podle ID3 tagů. Vybírat tak můžete podle interpreta, alba i žánru. Nechybí možnost vytvořit si vlastní playlisty, stejně jako možnost opakovaného nebo náhodného přehrávání. K dispozici je funkce Dolby Mobile pro zlepšení zvuku. Ekvalizér ale chybí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hudební knihovna • hudební přehrávač a FM rádio s RDS

Z hlasitého reproduktoru hraje novinka velmi obstojně i dostatečně hlasitě. Dodávaná sluchátka nehrají také vůbec špatně. Problémy jim nedělají ani basy. Navíc dobře drží v uších a gumové násady utlumí okolní hluky. Na kabelu mají ovladač hlasitosti, tlačítko pro ovládání hovorů a redukci na 3,5mm jack. K telefonu si tak snadno připojíte sluchátka vlastní. U FM rádia s RDS a pamětí na padesát stanic slouží jako anténa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obsah základního balení • sluchátka mají gumové násady, které lze vyměnit za menší nebo větší

Videopřehrávač si poradí s formáty MP4, 3GP i DivX. Video o rozlišení 608 × 336 bodů přehrál zcela plynule. Samozřejmostí je roztažení videa na celý displej a jeho přetáčení. Titulky ale bohužel nejsou podporovány. Ze pozastaveného videa je možné pořídit obrázek. Telefon tak poslouží jako přehrávač videa na cesty. Soubory navíc nemusíte pro přehrávání v telefonu nijak konvertovat. Nesmím zapomenout zmínit ani na aplikaci Studio Muvee pro tvorbu jednoduchých videoklipů.

Klepněte pro větší obrázek
Přehrávač videa zvládá i formát DivX

V telefonu najdete dvě jednoduché hry využívající pohybový senzor. Jedná se o kostky a kolo štěstí. Další si musíte doinstalovat pomocí Javy. Problém je ale s ovládáním Java aplikací. Klasická směrová tlačítka jsou nahrazena virtuálními tlačítky na displeji. Do nich se budete ale při zběsilém hraní obtížně trefovat. Telefon lze připojit i k televizoru. Potřebujete ale speciální kabel, který není součástí základního balení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dvojice her využívající pohybový senzor • studio Muvee pro tvorbu videoklipů 

Výsledky aplikací jBenchmark:

  • jBenchmark 1.0:     6184 bodů
  • jBenchmark 2.0:       520 bodů

Široká datová podpora

Pro přenos objemných dat poslouží podpora Wi-Fi včetně šifrování WEP, WPA a WPA2. Dále si telefon rozumí s technologiemi GPRS, EDGE, UMTS i HSPDA do rychlosti až 7,2 Mb/s. Pro spojení s počítačem využijete Bluetooth nebo systémový konektor a datový kabel, který je součástí základního balení. Po připojení k počítači se vás může telefon zeptat, v jakém režimu má pracovat. K dispozici jsou režimy PC suite pro synchronizaci pomocí dodávaného programu, synchronizace hudby s Windows Media Player a režim Mass storage, kdy se paměťová karta objeví jako další disková jednotka.

Klepněte pro větší obrázek
Nabídka prohlížeče

Telefon nabízí i propracovaný internetový prohlížeč, který si bez problémů poradí i s běžnými internetovými stránkami. Po pootočení displeje na šířku se zobrazení automaticky přetočí. Šířka textu se ale šířce displeje bohužel nepřizpůsobí. Stránku lze zoomovat, posun se provádí tažením prstu po displeji. V jeden okamžik si můžete otevřít více stránek najednou. Při stahování obsáhlejších stránek ale telefon nezvládá na podněty reagovat. V nastavení prohlížeče je možné vypnout stahování obrázků i JavaScript. Samozřejmostí je prohlížení přes celý displej, tvorba záložek a nechybí ani čtečka RSS kanálů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vyspělý internetový prohlížeč už není výsadou chytrých telefonů
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Hlavní obrazovka programu LG PC Suite II • správa kontaktů

Na malém CD dostanete k telefonu vylepšenou verzi obslužného programu LG PC Suite II. Spojení s počítačem přes Bluetooth i kabel proběhlo hladce. Obslužný program nabízí snadnou správu kontaktů i zpráv a e-mailů. Ty můžete odesílat přímo z počítače. Aplikace dále umožňuje synchronizaci s programem MS Outlook, odesílat a přijímat data mezi počítačem a telefonem, zálohovat data v telefonu a instalovat Java aplikace. K dispozici je i synchronizace hudby, kterou lze ale provádět jen přes datový kabel. Na CD se dále nachází utilita pro konverzi videosouborů do formátu DivX, aby je bylo možné přehrávat v telefonu.

Jeden z nejlepších bez OS

LG KC910 Renoir je zajímavý, moderní a funkcemi nadupaný telefon, který rozhodně patří mezi nejvybavenější telefony bez operačního systému. Nové LG úspěšně navazuje na svého předchůdce, model Viewty. Bere si z něj to nejlepší a přidává k tomu několik podstatných funkcí navíc. Zalíbí se zejména uživatelům požadujícím od telefonu zábavní a multimediální funkce. Těm se ale zřejmě nebudou líbit jeho pomalejší reakce v některých situacích, neustále vyskakující otravné hlášky nebo nemožnost schovat stylus do těla telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dotykové telefony od LG: starší model KU990 Viewty • nižší model KP500 Cookie a vrchol nabídky KC910 Renoir

Telefon si ale za pořádnou porci funkcí nechává také pořádně zaplatit. Jeho cena se pohybuje okolo jedenácti tisíc korun, což je za telefon bez operačního systému hodně. V této cenové kategorii bych již uvažoval o telefonu s otevřeným operačním systémem, který nabídne možnost doinstalovat nové aplikace, např. plnohodnotnou navigaci. V oblasti dotykových telefonů bez operačního systému nemá LG KC910 Renoir vzhledem ke své maximalistické výbavě konkurenci.

Plusy a mínusy

+ stylový vzhled s kovovým rámem
+ nabitá výbava
+ GPS a Wi-Fi

- místy pomalejší reakce
- nemá operační systém
- vysoká cena

Témata článku: LG, Recenze, LG KC910 Renoir, LG KF750 Secret, LG Viewty, Přehled spuštěných, Test, Rovná tisícovka, Druhá záložka, Denní pohled, Dot, Microsoft Outlook, Dotyk, První záložka, Rychlý přechod, Rychlý odkaz, Content typ


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 9T – šikovný hezoun, který periskopem nakukuje o třídu výš

RECENZE: Xiaomi Mi 9T – šikovný hezoun, který periskopem nakukuje o třídu výš

** Cenovka střední třídy, avšak pocitově napůl v třídě nejvyšší ** Periskopová selfie kamerka a stylová záda = designový skvost ** Minimum kompromisů a chyb, tohle by mohl být prodejní trhák

Jakub Vrbacký | 28

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 127

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 51