LG KE500: stříbrné vysouvání (test)

LG přináší nový stříbrný vysouvák KE500. Nabídne stylový design, dvoumegapixelový fotoaparát, slot na paměťové karty i FM rádio.
LG KE500: stříbrné vysouvání (test)

Telefonní funkce na úrovni

Telefonní seznam nabízí paměť pro tisíc vícepoložkových kontaktů. Každý kontakt může obsahovat až čtyři telefonní čísla, e-mailovou adresu, krátkou textovou poznámku a datum narození, které se zobrazí v kalendáři. Kontakty lze řadit do skupin nebo jim přiřadit vlastní obrázek a vyzváněcí melodii. Telefonní seznam nabízí tři možnosti zobrazení: pouze jména, jména s číslem nebo jména s obrázkem. Vyhledávání probíhá postupným psaním, v seznamu vidíte obsah karty SIM i paměti telefonu dohromady.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nabídka telefonního seznamu • telefonní seznam s obrázky • vyhledávání • detail kontaktu

Probíhající hovor lze pustit do hlasitého reproduktoru nebo z něj až půl minuty zaznamenat. Filtrování hovorů ale nové LG nenabízí. Zavolat si s ním můžete v GSM sítích na frekvencích 900, 1800 a 1900 MHz. Podporu UMTS byste hledali marně. K dispozici je také letový režim.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Editace kontaktu • skupiny volajících • výběr profilu a jeho úprava

Telefon nabízí pětici vyzváněcích profilů. Nastavit si v nich můžete typ a hlasitost vyzvánění, chování vibrátoru, zvuk zprávy, zvuk při zasunutí a vysunutí telefonu apod. Ikonka zvoleného profilu je neustále vidět na pohotovostním displeji. Telefon umí vyzvánět soubory MP3, VAW, ACC a AMR nebo čtyřiašedesátihlasou polyfonní melodií.

Zprávy i přes Bluetooth

V oblasti textové komunikace si LG KE500 rozumí s textovými a multimediálními zprávami. E-mailový klient telefon nemá. Textové zprávy se píší i čtou na sedmi řádcích. K dispozici je slovník T9, u nějž se mi ale bohužel nepodařilo vypnout českou diakritiku. Pokud s ním budete psát, zpráva bude zkrácena na sedmdesát znaků. O počtu napsaných znaků i částí, do kterých bude zpráva rozdělena, vás neustále informuje povedené počítadlo. Díky standardu EMS lze do SMS zpráv vkládat malé monochromatické obrázky a monofonní melodie. Zprávu je možné najednou odeslat až na pět telefonních čísel. Výběr čísla urychlí seznam posledních příjemců. Do paměti telefonu se vejde 110 zpráv SMS. Kromě zkracujícího slovníku T9 mě nepotěšila také nemožnost vybrat si vlastní melodii upozorňující na příchod zprávy. Musíte si zvolit jeden ze čtyř předpřipravených zvuků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nabídka zpráv • výběr typu zprávy • psaní SMS

Do zprávy MMS lze vložit fotografii, zvuk, video, kontakt i událost z kalendáře. Maximální velikost MMS nesmí překročit 300 kB. Celou multimediální zprávu si můžete zkontrolovat v náhledu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Výpis doručených zpráv • čtení SMS • tvorba multimediální zprávy

V telefonu lze vytvářet také zprávy, které se odesílají přes Bluetooth. Jedná se v podstatě o textové soubory ve formátu TXT. Ne každý telefon konkurenčních značek ovšem umí tyto soubory korektně zobrazit. Bluetooth zprávy se píší ve stejném editoru jako klasické textovky a mají také připravenu vlastní schránku, kam se přijaté zprávy ukládají.

Má pět budíků

Organizační funkce jsou u nového LG zvládnuty poměrně dobře. Základem je kalendář s měsíčním náhledem. Do něj lze vkládat jeden typ událostí, kterým je možné nastavit také opakování. Jejich maximální počet je bohužel omezen číslem sto. Kalendář nabízí mazání starých událostí nebo výběr upomínacího zvuku ze všech hudebních souborů v telefonu. Společnost mu dělá úkolovník s možností odškrtávání úkolů i nastavení priority a textové poznámky o maximální délce jen 80 znaků. Úkolů i poznámek můžete mít v telefonu uloženo maximálně padesát. Synchronizace s Outlookem je samozřejmostí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nabídka organizačních funkcí • kalendář • náhled na vybraný den • detail události
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Úkolovník • textová poznámka • budíků je dostatek • kalkulačka je propracovaná

Zato počet budíků je více než dostatečný. Telefon jich nabízí pět a u každého si nastavíte způsob opakování, vyzváněcí melodii i text, který se objeví na displeji. Telefon budí i ve vypnutém stavu. Místo melodie si můžete nastavit FM rádio. Dále se v telefonu nacházejí stopky s mezičasy, kalkulačka, která zná prioritu matematických operací, převodník jednotek a aplikace pro světový čas. Diktafon dokáže zaznamenat hlasové poznámky o maximální délce půl minuty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aplikace pro světový čas • stopky s mezičasy • diktafon je omezen na půl minuty

Témata článku: LG, Recenze, LG KE500, Test, Textová poznámka, Vybraný den, Omalovánka, Str, Jediná hra, Vysouvání, Patrný šum, Dlouhý kabel


Určitě si přečtěte

RECENZE: Apple iPhone 11 Pro – ve třech se to lépe táhne

RECENZE: Apple iPhone 11 Pro – ve třech se to lépe táhne

** Vzhledově vychází z řady X, jen přidává třetí foťák a další vychytávky ** Kromě fotoaparátu se posílila také výdrž baterie a výkon ** Škoda jen, že nejnižší verze znovu začíná jen s 64 GB paměti **

Martin Miksa | 258

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 27

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 103