LG-KH5000: pozor, abyste si nevykroutili hlavu

Ambiciózní korejský výrobce elektroniky LG představil první telefon na světě s displejem na pohyblivém kloubu. Ostatní parametry jsou také silně nadstandardní, co byste řekli např. přenosové rychlosti 2,4 Mb za sekundu?
LG-KH5000: pozor, abyste si nevykroutili hlavu

Už jsme si zvykli na to, že mobilní telefony z východu přichází s mnoha technologickými finesami. Nejenže jsou o krok napřed než konkurence z Evropy, ale nabízejí i neotřelé technologické novinky.

Neobvyklé řešení

Mezi velmi průbojné značky můžeme zařadit i korejskou společnost LG Electronic. Její mobilní telefony jsou v poslední době velmi na úrovni a stojí za to, představit si je. Dnes si krátce představíme její nový model LG-KH5000 s barevným displejem a zabudovaným digitálním fotoaparátem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zajímavým detailem telefonu je jeho velký barevný displej uložený na otočném kloubu, stejně jako je tomu u videokamer. Kloub s volností 270 stupňů tam není pro legraci, ale s pomocí digitálního fotoaparátu vám umožní pořizovat snímky z těch nejroztodivnějších úhlů. TFT LCD displej má úhlopříčku o velikosti 2,2 palce. Společnost mu tvoří zabudovaný fotoaparát s rozlišením 110 000 pixelů. Ten nabízí tři stupně kvality pořízených snímků: 88 x 72, 176 x 144 a 352 x 288 pixelů. Fotografie můžete následně odeslat jako přílohu e-mailu nebo coby obsah MMS zprávy. Telefon totiž podporuje multimediální zprávy MMS a kromě toho také LMS, což není nic jiného, než možnost odeslat dlouhé zprávy obsahující až 500 korejských znaků. Hlavním jazykem telefonu je totiž společně s angličtinou právě korejština. 

Zlatý slavík

Společným znakem východních telefonů je kvalitní polyfonní vyzvánění. V telefonu od LG naleznete rovnou čtyřicetihlasé, které se už dokáže postarat o kvalitní hudební zážitek.

Jelikož je telefon připravený pro budoucí služby sítí třetí generace, zejména VOD (Video On Demand) -tedy streamované video promítané na displeji mobilního telefonu, neměla by vás nepřekvapit maximální možná rychlost stahování, která činí nepředstavitelných 2,4 Mb za sekundu. Rychlost je však čistě teoretická a v současnosti ji nevyužijete.  

Nakonec smutná zpráva: telefon není bohužel určen pro sítě GSM, ale CDMA2000.

Diskuze (17) Další článek: T-Mobile: virtuální kancelář

Témata článku: LG, Pozor, Korejština, Smutná zpráva


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14