LG KM501: hudba, co vydrží opravdu dlouho (preview)

Hudebními telefony je současný trh doslova přecpaný, všechny však trápí slabá výdrž. LG přináší řešení.

LG představil nový hudební telefon s označením KM501, jehož hlavní výsadou je velká výdrž baterie i při energeticky náročné hudební reprodukci. Přístroj by se měl objevit i u nás.

Klepněte pro větší obrázek 

Nové LG je telefonem vysouvací konstrukce s rozměry 101,5 × 48 × 15 mm a hmotností jednoho sta gramů. Designově navazuje na model KE500, kryty přístroje však tentokrát zdobí černo-červená barevná kombinace, která bezesporu přidává na originalitě. Čelní strana je skoupá na jakékoliv technické výstřelky, zato pětisměrná navigační klávesa s potvrzovacím středem je vskutku obrovská. Její směry lze použít k ovládání hudebních funkcí, dále nemůže chybět ani speciální červená hudební klávesa, která je vybarvena stejně jako alfanumerická klávesnice na spodním dílu. Přední část a boky jsou zhotoveny z černého plastu, zadní díl je z broušeného kovu. Dvoupalcový displej podporuje QVGA rozlišení a zobrazuje až 262 tisíc barev, snad mohl být jen trochu větší, místo by se zde určitě našlo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Funkční nabídka je ovlivněna zaměřením telefonu, takže nemohou chybět speciální hudební klávesy nebo pokročilý hudební přehrávač s jednoduchým ovládáním a ekvalizérem. Hudba může díky multitaskingu hrát i na pozadí, to stejné platí i o FM rádiu. K telefonu můžete pro poslech hudby připojit jakákoliv sluchátka přes 3,5mm jack nebo přes Bluetooth (profil A2DP). Interní paměť telefonu čítá pouhých 42 MB, ale je možno ji rozšířit paměťovými kartami microSD až na kapacitu 4 GB.

LG KM501 je třípásmový telefon s podporou EDGE a GPRS, takže si v místě dostupnosti signálu hravě poradí s prohlížením webu, přijímáním e-mailů i s nejpoužívanějšími účty klientů instant messagingu. Navrch přidává 2 Mpix fotoaparát s přisvětlením a autofocusem, video-přehrávač, který přehrává formáty MPEG4, 3GP, H.263 a WMV, nebo vestavěné Java hry. S dodávanou baterií Li-Ion s kapacitou 1100 mAh vydrží telefon až 3 hodiny hovoru a 250 hodin v pohotovosti. Pro hudebního nadšence to znamená ničím nerušených 29 hodin poslechu na jedno nabízí a to už je pořádná porce muziky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG začalo novinku v těchto dnech pouze v Koreji, ale později by se měla objevit i v dalších zemích včetně ČR.

LG KM501 ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 101,5 × 48 × 15 mm, 100 g
  • sítě a data: GSM triband, EDGE, GPRS
  • displej: 2" QVGA, 262 tisíc barev
  • multimédia: 2Mpx fotoaparát s přisvětlením a autofocusem, hudební přehrávač s ekvalizérem, FM rádio, přehrávač videa (formáty MPEG4, 3GP, H.263 a WMV), Java hry
  • paměť: vnitřní uživatelská 42 MB, rozšiřitelná kartami microSD (max. 4 GB) 
  • konektivita: Bluetooth s A2DP, USB, audio konektor 3,5 mm
  • baterie a výdrž: Li-Ion 1 100 mAh, až 3 hodiny hovoru, až 250 hodin pohotovosti, 29 hodin přehrávání hudby
Diskuze (10) Další článek: Modu se stěhuje do Evropy, dostane se i k nám?

Témata článku: LG, Pořádná porce, Hudba, Velká výdrž

Určitě si přečtěte