LG KP500: dotykový a cenově dostupný (preview)

Velký displej, tloušťka 12 mm, a to vše v několika barvách za pár tisíc. LG chce naučit veřejnost používat dotykové ovládání.

LG KP500 je čerstvým zástupcem řady telefonů s dotykovým displejem, nyní se však nejedná o high-end, nýbrž o zařízení střední třídy, jehož cílem je být cenově dostupné. Telefon vsází na známé flashové uživatelské prostředí, které je optimalizováno pro ovládání prsty. Tentokrát je přístroj doplněn i o stylus pro rozpoznávání napsaných znaků.

Prsty i stylusem

Širokoúhlý displej má úhlopříčku 3" a podporuje 262 tisíc barev při rozlišení 240 × 400 obrazových bodů. Vše, co potřebujete pro práci s telefonem, tedy hledejte právě na něm. Jediné klávesy, které výrobce umístil pod displej, slouží pro ovládání hovorů. Mezi ně ještě vměstnal systémovou klávesu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Boky přístroje odhalí slot pro paměťové karty microSD (podpora až do maximální velikosti 8 GB) a klávesu pro fotografování. Na zadní straně je umístěna čočka 3,2 Mpx snímače, který umí natočit i video rychlostí 12 snímků za sekundu. Fotoaparát bohužel není vybaven funkcí automatického ostření.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud zařízení překlopíme na bok, nejenže se automaticky překlopí displej, ale zobrazí se i softwarová QWERTY klávesnice, která se bude hodit především k prohlížeči dokumentů DOC, XLS a PDF. Lze ji využít i při psaní e-mailů nebo multimediálních zpráv. Díky vestavěnému pohybovému senzoru reaguje LG KP500 ve hrách na otáčení, převracení a zatřepání telefonem, v nabídce přetáčí obrazovku nebo přizpůsobuje otevírané dokumenty nejvhodnějšímu zobrazení.

Klepněte pro větší obrázek 

Funkční nabídku zpestřuje přehrávač souborů MP3, jež lze použít i jako vyzvánění, FM rádio nebo Java hry. V telefonu nalezneme čtyři předinstalované, další lze dohrát přes USB kabel, Bluetooth 2.1 s A2DP, díky kterému lze bezdrátově přehrávat i ve sluchátkách, nebo stáhnout z wapu či internetu. Největší rychlost prohlížení stránek a stahování souborů lze docílit přes EDGE třídy 10 (teoretické maximum 236,8 kb/s), jemuž sekunduje GPRS. Internetový prohlížeč si poradí s jednoduchou strukturou xHTML stránek.


Oficiální demo video LG KP500 

S novým LG se dovoláte ve čtyřech základních GSM pásmech, takže můžete bez problémů vycestovat i do zámoří. Tam však bude v prodeji až po skončení října, kdy se začne prodávat na evropských trzích, a to v barevných variantách Black, Vandyke Brown, Anodizing Silver a Elegant Gold. Cena telefonu bude oznámena až při zahájení jeho prodeje, výrobce však dává tušit, že bude ekvivalentní k výrazu „být cenově dostupný“. To by mohlo znamenat cenu nepřesahující 6 tisíc korun.

LG KP500
Klepněte pro větší obrázekAdept na nejlevnější mobil na trhu s dotykovým displejem, který má u KP500 rozlišení 240 × 400. Telefon komunikuje jen v sítích GSM, kde přenese data přes GPRS a EDGE a poslouží jako hudební přehrávač, prohlížeč dokumentů Office nebo 3MPx fotoaparát.rozměry a hmotnost: 107 × 55 × 12 mm, 89 g
displej: 3'', aktivní TFT, 240 × 400, 262 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz)
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10
konekt.: USB, Bluetooth (A2DP)
paměť: 48 MB, paměťové karty microSD
baterie: Li-Ion 900 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 3MPx (2 048 × 1 536), video
66 %
(103. místo z 959)
katalogpreview
cena: cca 6 000 Kč (říjen 2008)
Diskuze (15) Další článek: Průzkum: Pro Čechy jsou kontakty cennější než mobil

Témata článku: LG, Dotyk, Dot, CCS

Určitě si přečtěte