LG KS360: SMS zbraň náctiletých (preview)

Jednoduchých telefonů s QWERTY není mnoho. LG jeden má a připravuje teenagery na „velké komunikátory“.

Poprvé se objevil již na veletrhu Communic Asia v Singapuru, nyní jej výrobce posílá do prodeje na Britských ostrovech. Koho chce LG hloupým telefonem KS360 s QWERTY klávesnicí oslovit? Hlavně děti, které ujíždějí na psaní SMS. Ve Velké Británii jsou touto činností posedlé stejně jako ty naše. Proto jsou připraveny hned čtyři barevné varianty - modrá a šedá pro kluky, červená a růžová pro holky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Po stránce výbavy se může na pohled trochu plastový telefon vedle alfanumerické třířádkové klávesnice chlubit 2,4" displejem s rozlišením 240 × 320 obrazových bodů. Klávesnice se vysouvá do boku, a tak je i zobrazované prostředí přizpůsobeno v otevřeném stavu horizontálnímu držení. Veškeré klávesy mají kruhový tvar a vystouplý povrch, nesousedí spolu, takže je naděje, že by psaní mohlo být přesné a pohodlné. Zajímavé to je s displejem. Ten je sice dotykový, ale pouze jednoúčelově. Tlačítko s piktogramem vyťukávání čísla, ležící vedle zeleného sluchátka pro hovor, aktivuje v zavřeném stavu dotykovou numerickou klávesnici, která slouží k zadání čísla bez nutnosti bočního vysunutí QWERTY. Jinou dotykovou funkci už displej neobsluhuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nové LG KS360 by mělo být vybaveno i akcelerometrem, přístroj dále nabídne 2Mpx fotoaparát bez autofocusu, FM rádio, hudební přehrávač s podporou formátů MP3, AAC, AAC+ a eAAC+, nebo, jak říká výrobce, „výkonný prohlížeč obrázků“. E-mail bude spolupracovat s protokoly POP3, IMAP4, SMTP i s řešením Microsoft Exchange. Konektivitu zajistí Bluetooth 2.0 (včetně A2DP profilu) nebo USB 2.0. Vnitřní uživatelskou paměť 15 MB bude možné rozšířit kartami microSD až do velikosti 4 GB. 

S bočním vysouvákem se jeho majitel dovolá na třech frekvencích GSM, sítě třetí generace nejsou podporovány. Datové přenosy zajistí technologie GPRS nebo EDGE. Rozměrově se KS360 řadí k větším telefonům, hlavní vinu na tom nese QWERTY klávesnice. Kromě tloušťky ale nejsou rozměry 101.5 × 51 × 17 mm nijak přehnané. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všechny dostupné barevné varianty

Před námi sice neleží plnohodnotný komunikátor s operačním systémem, ale cosi jako předstupeň „dospěláckého“ smartphonu. Pokud si teenageři na práci s QWERTY zvyknou, má LG šanci, že u jeho telefonů vydrží i v pozdějším věku. Chystá tedy LG výraznější útok na poli velkých komunikátorů? Jako první otestují v srpnu nabitou SMS zbraň LG KS360 náctiletí zákazníci operátorů O2 a Orange ve Velké Británii. Telefon by se měl obejvit i ve středoevropském regionu za zatím neznámou cenu.

LG KS360 ve zkratce:

  • rozměry: 101.5 × 51 × 17 mm
  • sítě a data: triální GSM (900/1 800/1 900 MHz), GPRS, EDGE
  • klávesnice: třířádková QWERTY
  • displej: barevný dotykový 2,4" QVGA
  • paměť: vnitřní uživatelská 15 MB, slot na microSD (maximálně 4 GB)
  • konektivita: Bluetooth 2.0 (včetně stereo profilu A2DP), USB 2.0
  • fotoaparát: 2 Mpx, přisvětlovací LED
  • ostatní funkce: FM rádio, hudební přehrávač (MP3, AAC, AAC+, eAAC+), xHTML prohlížeč, e-mail (POP3, IMAP4, SMTP, Microsoft Exchange)
  • barevné varianty: modrá, šedá, červená, růžová
Diskuze (12) Další článek: Malý telefon s QWERTY a velkým displejem. Jde to dohromady?

Témata článku: LG, SMS, LG KS360

Určitě si přečtěte