LG navrhlo nový design smartphonů. Sází na symetrii a foťák ve tvaru dešťových kapek

LG se v oblasti smartphonů dlouhodobě hledá. Jihokorejská firma umí vyrobit dobře vybavené kvalitní telefony, ale v konkurenci dravých čínských firem a zejména věhlasného domácího soupeře Samsungu se jí s výjimkou Koreje a Spojených států nedaří příliš prosazovat. Změnit by to mohla nová designová podoba telefonů, kterou LG představuje v podobě dvou skic.

Zatím jde jen o designový návrh, konkrétní produkty přijdou až později. LG sází na minimalistický design inspirovaný přírodou. V něm jsou typické ladné organické tvary s elegantními křivkami. Telefon má být symetrický ze přední i zadní strany, krycí sklo displeje i zad bude mírně zakřiveno k bočním okrajům. Tzv. 3D Arc design má napomáhat pohodlnějšímu držení v dlani.

Hlavním poznávacím znamením mají být objektivy vícenásobného zadního fotoaparátu. Budou instalovány kolmo pod sebou a seřazeny od největšího k nejmenšímu poloměru. Návrhářům s bohatou fantazií tak mohou připomínat tříštící se dešťovou kapku při dopadu. LG chce opustit cestu vystouplých modulů s čočkami seskupenými do řady nebo do čtverce a místo toho objektivy zasadí přímo do zad.

Diskuze (12) Další článek: TCL představilo nová bezdrátová sluchátka. Mají vydržet hrát až 33 hodin

Témata článku: LG, Smartphony, Design, USA, Koncepty, Korea, Dešťová kapka, Kapka, Nový design, Symetrie, Tvar, Foťák, Telefon


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 115

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107