LG neopustilo nižší třídu. Model X2 ale díru do světa neudělá

Zdravý rozum říká, že vyrábět nenápadité smartphony nižší třídy se výrobcům nemůže vyplatit, přesto to většina z nich dělá, a to i ti, kteří jinak své portfolio zredukovali na minimum. Patří mezi ně i korejské LG, které představuje lowendový model LG X2. Odůvodnění je pořád stejné – aby měl zákazník větší výběr.

Jenže na LG X2 se nejspíš fronty stát nebudou. Nabídne tuctový design, pětipalcový HD displej v tradičním poměru stran 16 : 9, velké okraje a bradu, neupřesněný procesor od Qualcommu, 2 GB RAM, 16GB vnitřní úložiště, 8Mpx fotoaparát s jednou čočkou, baterii s kapacitou 2 500 mAh, starý microUSB konektor a Android 7.1.2. Chybět nebude 3,5mm jack, FM rádio a dokonce ani čtečka otisků. Telefon podporuje LTE.

Novinka tak doplní modely řady X (X4 a X5), která zřejmě definitivně nahradí rodinu K, v níž už „došla čísla“. Zda se ale nejnižší novinky mobilní divize LG dostanou i do Evropy, potažmo do ČR, nebo jsou určeny výhradně pro jihokorejský trh, je v tuto chvíli velkou neznámou. Napovědět by mohl blížící se veletrh IFA 2018 v Berlíně.

Nejvyšším aktuálním modelem LG je G7 ThinQ:

Váš názor Další článek: Alcatel 1 je nejkompaktnější a cenově nejdostupnější smartphone s čistým Androidem

Témata článku: LG, Android, Smartphony, LTE, Qualcomm, IFA, Nižší třída, Portfolio, Vnitřní úložiště, Evropa, Berlín, Blížící se veletrh, Zdravý rozum, Velký okraj, Velká neznámá, Česká republika, Velký výběr, Lowendový model, Tradiční poměr, Model, Mobilní divize, Nízká třída, Pětipalcový displej, Jihokorejský trh, Díra


Určitě si přečtěte