LG nezahálí. Představilo světu tři novinky

LG obohacuje své portfolio: messenger pro náctileté, smartphone s Windows Mobile pro manažery a mobil s navigací pro řidiče.

Na letošním veletrhu Communic Asia v Singapuru, který je po barcelonském světovém kongresu druhou největší událostí mobilního světa, se konkurencí nenechalo zahanbit ani korejské LG. Znovu ukázalo modely, které známe už z Barcelony, a navíc nenápadně představilo i tři naprosté novinky. Ve druhé polovině roku se tak můžeme těšit na nový smartphone GW550 s QWERTY klávesnicí a systémem Windows Mobile, dotykový messenger GW520 s bočně výsuvnou alfanumerickou klávesnicí a také sympatický mobil GT500 zaměřený na navigaci.

LG GT500: chytrý pilot naviguje

Pro uživatele, kteří od mobilu požadují zejména navigaci, LG dlouho nebylo značkou, na kterou by se při koupi nového přístroje obraceli jako první. Přitom má tento korejský výrobce dlouhodobé zkušenosti s vestavěnými automobilovými navigacemi, které nabízí především asijským automobilkám. Proto se v LG rozhodli o systém navigace neochuzovat ani mobily a přicházejí s řešením WisePilot, vytvořeným speciálně pro vlastní potřeby.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Designová inspirace Arenou a druhým Viewty je patrná na první pohled

Navigační aplikace byla implementována do těla mobilu klasické konstrukce, který vychází z modelů LG Arena a Viewty Smart. Stejně jako oba jmenovaní, bude novinka GT500 vybavena uživatelským prostředím 3D S-class a dotykovým displejem. Jeho úhlopříčka dosáhne délky 3 palce, v rozlišení 240 × 400 pixelů obrazovka vykreslí 16 milionů barev.

Klepněte pro větší obrázek

Telefon nebude postrádat kompletní výbavu stran konektivity. Nabídne bezdrátový modul Wi-Fi, možnost připojení k sítím 3G, včetně rychlých datových přenosů HSPDA (teoretická maximální rychlost stahování 3,6 Mb/s). K videohovorům poslouží sekundární kamera na přední straně. Hlavní fotoaparát má rozlišení 5Mpx, doplňuje ho přisvětlovací LED dioda a funkce automatického ostření.

Klepněte pro větší obrázek
Navigace WisePilot bude zdarma jen první měsíc

K určování polohy nechybí GPS, ve spolupráci s WisePilotem bude svého majitele navigovat na 2D nebo 3D mapách první měsíc zdarma. Po skončení trial verze bude třeba aplikaci k dalšímu použití zakoupit. Navigační LG GT500 se začne prodávat u britského operátora Orange v nejbližších dnech s označením GT505. Po vyhodnocení zájmu ze strany zákazníků by jej výrobce měl nabídnout i na globálním trhu.

LG GW520: sociální sítě a datlování na všechny způsoby

Model s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí a dotykovým displejem nese označení GW520. Toto LG na rozdíl od předchozího kousku nedovede navigovat, podle vzhledu ale jistě poznáte orientaci na mladší zákazníky, což dokazuje i uzpůsobení pro komunikaci přes sociální sítě, instant messaging, SMSky a konečně e-mailový klient. Ten podporuje Microsoft Exchange ActiveSync a vhod přijde i push notifikace. Klávesnice se vysouvá ze strany, v zavřeném stavu má přístroj rozměry 107 × 53 × 16 milimetrů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dotykový displej a QWERTY v jednom. Mladiství zákazníci si navíc budou moci vybrat modrou nebo červenou barvu

Dotykový displej má úhlopříčku 2,8 palce, rozlišení 240 × 400 a schopnost zobrazit 262 tisíc barev. Co do podpory sítí jde o quad-band (GSM 850/900/1 800/1 900 MHz) s daty GPRS/EDGE, obojí desáté třídy. LG GW520 zvládá i sítě třetí generace s HSDPA s teoretickou rychlostí 7,2 Mb/s, ale Wi-Fi chybí. Konektivitu doplňuje Bluetooth 2.0 s profilem A2DP a USB port. Mezi další vlastnosti telefonu patří 3,2 Mpx fotoaparát, slot na microSDHC karty (až 16 GB) a přehrávač multimedií.

LG GW520
Klepněte pro větší obrázekDotykový telefon s výsuvnou QWERTY klávesnicí, který podporuje Microsoft Exchange a push e-maily a je tedy vhodný pro e-mailovou komnukaci. Navíc podporuje HSDPA až do rychlosti 7,2 Mb/s, ale chybí Wi-Fi.rozměry a hmotnost: 107 × 53 × 16 mm
displej: 2,8'', aktivní TFT, 240 × 400, 262 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS, HSDPA
konekt.: USB, Bluetooth (A2DP)
baterie: ?
hudba: přehrávač hudby
fotoaparát: 3MPx (2 048 × 1 536), video
63 %
(164. místo z 1133)
kataloginfo výrobce
cena: ještě se neprodává

Manažer nakonec, to je LG GW550

Posledním a pro mnohé asi nejzajímavějším modelem je komunikátor GW550. Jde o manažerský smartphone s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí a operačním systémem Windows Mobile v aktuální verzi 6.1. Po stránce designu nevybočuje přístroj nijak z řady pracovních nástrojů. Přístroj měří 116 mm na výšku, 62 mm na délku a přijatelných 12 mm činí jeho tloušťka. I tento model si poradí ve všech čtyřech pásmech sítě GSM (data GPRS, EDGE desáté třídy) a rovněž UMTS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Manažerský nástroj v podání LG, značka: zaměřeno na data

V sítích třetí generace si mohou budoucí majitelé zadatovat rychlostí 7,2 Mb/s s technologií HSDPA a 2,0 Mb/s s technologií HSUPA. První jmenovaná technologie představuje rychlost směrem k uživateli, druhá pak směrem opačným. A nyní k displeji, ten má rozlišení QVGA (240 × 320 bodů), úhlopříčku 2,4 palce a stejně jako ostatní WM zařízení dovede zobrazit 65 tisíc barev. Otazník zůstává nad přítomností Wi-Fi. Fotoaparát je opět třímegapixelový. Další výbava je už více méně standardní, Bluetooth 2.0 s A2DP, microSD paměťové karty a baterie Li-Ion s kapacitou 1 300 mAh.

LG GW550
Klepněte pro větší obrázekSmartphone s operačním systémem Windows Mobile 6.1 Standard, který má plnou QWERTY klávesnici a na šířku položený QVGA displej. Datová výbava zahrnuje HSDPA a HSUPA, multimediální pak 3MPx fotoaparát a stereo reproduktory.rozměry a hmotnost: 116 × 62 × 12 mm
displej: 2,4'', aktivní TFT, 240 × 320, 65 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS, HSDPA, HSUPA
konekt.: USB, Bluetooth (A2DP)
baterie: Li-Ion 1 300 mAh
operační systém: Windows Mobile 6.1 Standard
hudba: přehrávač hudby, stereorep.
fotoaparát: 3MPx (2 048 × 1 536), video
65 %
(139. místo z 1133)
katalog
cena: ještě se neprodává

Na více informací je zatím výrobce poměrně skoupý, stejně tak v tuto chvíli nemáme informace o dostupnosti a cenách. Časem by se ale měly novinky dostat i do našich končin.

Diskuze (12) Další článek: Na dopis nepotřebujete známku, lze jej zaplatit přes SMS

Témata článku: LG, LG GT500, LG GW520, LG GW550, LG Viewty, LG Viewty Smart, Svět, Největší událost, Nejzajímavější model


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 20