LG popsalo design modelu Velvet. Skleněná záda jsou vyrobena ze šesti vrstev

LG u svého aktuálního smartphonu Velvet nejvíce vyzdvihuje jeho design. Inženýři při návrhu pracovali úplně od začátku a nijak se neohlíželi na vzhled nebo provedení starších zařízení LG. Výsledkem je svěže vypadající smartphone s elegantními tvary, symetrií a zajímavým provedením zad.

Právě u nich si dal výrobce velmi záležet a nabízí rovnou šest barevných variant (na českém trhu budou dostupné pouze dvě z nich – tmavě šedá a bílá). Některé barvy přinášejí tzv. gradientový efekt, tedy barevný přechod od spodní části krytu k vrchní. Toho výrobce docílil použití celkem šesti tenkých vrstev.

Úplně na vrchu je tenké sklo, které chrání telefon před poškrábáním a přináší známý pocit při držení telefonu. Pod sklem leží vrstva tenkého filmu z nanomateriálu, který vytváří již zmíněný gradientový přechod. Základní barva je třetí shora, pod ní potom leží vrstva s optickým vzorkováním. Další střípek designu zajišťuje vakuově metalizovaná vrstva, pod ní leží už jen základová vrstva s černým potiskem.

Celkem tímto způsobem LG vytvořilo šest barevných variant modelu Velvet –Illusion Sunset, Aurora Green, Aurora White, Aurora Gray, Aurora Silver a New Black. Nejlépe je gradientový přechod vidět za zlato-červené Illusion Sunset, ostatní verze zase vytvářejí zajímavé efekty při odrazu světla. V Česku máme možnost zakoupit pouze dvojici barev – šedou a bílou (Aurora Gray a Aurora White). Cena jediné prodávané paměťové verze 6 + 128 GB činí 15 990 Kč.

LG Velvet
rozměry a hmotnost: 167 × 74 × 7,9 mm, 180 g
displej: 6,8", kapacitní P-OLED, 1 080 × 2 460, 395 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA, LTE
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, GPS
paměť: 128 GB, microSDXC (2 TB), RAM: 6 GB, baterie: 4 300 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 765 (8× Kryo 475, 7nm)
operační systém: Google Android 10
fotoaparát: 48MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
77 %
vybavenost
?
výhodnost
cena: ještě se neprodává

Diskuze (6) Další článek: Google varuje před AnTuTu. Jeho instalaci blokuje už i v prohlížeči

Témata článku: LG, Smartphony, Design, Skleněná konstrukce, Gradient, LG Velvet, Sklo, New Black, Záda, Přechod, Vrstva, Barevná varianta, Česká republika