LG Prada podruhé v ČR: luxusněji a s hodinkami

Do Česka se dostává druhá generace luxusního mobilu LG KF900 Prada s hodinkami Prada Link. Cena je vysoká, ale ne přemrštěná.

Je to už dva roky, co výrobce LG poprvé světu ukázal mobilní telefon připravený ve spolupráci s módní značkou Prada. Tehdy se jednalo vůbec o jednu z prvních kolaborací výrobců mobilů a módního domu. Spolupráce se zřejmě osvědčila, a tak obě strany daly loni na podzim vědět, že se chystá druhá, vylepšená generace LG KF900 Prada. Hlavní tváří celosvětové kampaně nového stylového LG se stala supermodelka Linda Evangelista.

Klepněte pro větší obrázek

Novinka je touto dobou již v prodeji v některých evropských zemích (jde o „módní velmoci“ Velkou Británii, Francii a pro módní impérium Prada domovskou Itálii). Včera byl luxusní kousek LG KF900 Prada slavnostně uveden na trh také v České republice. LG pojalo premiéru velkolepě, v luxusních prostorách jedné pražské restaurace odhalila prosklenou vitrínu s novým přístrojem bývalá Miss ČR 2007 Kateřina Sokolová.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Miss Kateřině Sokolové to vedle Prady sluší
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Modelové předvádějí nové produkty LG Prada

LG KF900 Prada: skvěle vybavený luxus

Přesněji, tentokrát se mohou příznivci značky Prada těšit rovnou na zařízení dvě. Samotný telefon KF900 s bočně výsuvnou QWERTY klávesnicí vychází z designu staršího sourozence KE850 Prada. Na provedení tvarů opět dohlíželi návrháři z Prady, LG se zase snažilo odstranit mušky, které se objevily u prvního modelu. Po prvním osahání to vypadá, že se to výrobci povedlo. Telefon je vybaven citlivým kapacitním dotykovým displejem, jehož parametry zůstaly proti původní Pradě beze změn (rozlišení 240 × 400 bodů, úhlopříčka 3", 262 tisíc barev).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Posun k lepšímu zaznamenalo vnitřní uživatelské prostředí. To reprezentuje už dobře odzkoušené aktivní flash rozhraní se záložkami, známé například z posledních modelů Renoir nebo Cookie. Ve stylu Prada musí být samozřejmě obohacené o sadu jedinečných tapet, videí a zvonění, které v žádném jiném mobilu LG nenajdete. Celkově působí prostředí příjemně, i díky elegantnímu bílému fontu na černém pozadí. Chvályhodná je zejména rychlá odezva i při náročnějších animacích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Dva roky od prvního Prada telefonu jsou dost dlouhou dobou na to, aby došlo k razantnímu upgradu po hardwarové stránce. Prada II si poradí i se sítěmi 3G, včetně rychlých dat HSDPA (až do rychlosti downloadu 7,2 Mb/s) . Díky malé kamerce nad displejem lze uskutečňovat videohovory. Nezapomnělo se ani na osazení Wi-Fi a vylepšeného internetového prohlížeče.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Fotoaparát znatelně povyrostl z původních dvou na 5 Mpx, optiku opět obstarává Schneider-Kreuznach. Fotoaparát natáčí video v rozlišení 720 × 480 a disponuje funkcí zpomaleného nahrávání videa známou už z modelu Renoir. Nechybí podpora formátu DivX pro ppřehrávání. Do kompletní výbavy tak schází pouze GPS, ale i bez ní jde u stylově zaměřeného mobilu o pořádnou multimediální nálož.

S fotoaparátem jsme pořídili několik ukázkových snímků. Všechny jsou foceny v plném rozlišení na automatický režim:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hodinky Prada Link: prodloužená ruka telefonu

Druhou novinkou, nesoucí název módní značky, jsou náramkové hodinky Prada Link (LG LBA T950). Tyto luxusní designové hodinky s nerezovým kovovým tělem, koženým řemínkem a třířádkovým OLED displejem dokáží přes Bluetooth zvukem i vibracemi informovat o příchozích hovorech nebo na nich lze přečíst textové zprávy, aniž by uživatel musel pracovat přímo s telefonem. Displej má úhlopříčku 0,9" a rozlišení 120 × 56 bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hlasová komunikace přes hodinky není podporována. LG Prada Link jsou určeny pouze pro napárování s mobilem LG KF900 Prada, který obsahuje v rámci Bluetooth i potřebný profil pro přenos údajů o volajícím na displej hodinek (BC5MM-Flash, CSR). Na hodinkách lze vyvolat protokol přijatých, zmeškaných a odchozích hovorů, vybaveny jsou budíkem a stopkami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Hodinky jsou vodotěsné do 30 metrů a podle slov zástupců LG vydrží na jedno nabití až tři dny. Dobíjení probíhá pomocí miniaturního doku, který je součástí balení. Samotný modul hodinek bez řemínku má rozměry 32,5 × 39 × 11 mm a váží 51 g. Na ruce vypadají velmi elegantně, font na displeji je dobře čitelný i na přímém slunci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefon i hodinky LG Prada jsou dodávány v luxusní černé kožené krabici se stříbrným potiskem. Uvnitř balení telefonu najdeme kožené pouzdro s vnitřním povrchem z usně, který při každém vysunutí mobilu z pouzdra leští jeho povrch od zachytávajících se otisků. Dále v balení objevíme 1GB paměťovou kartu, nabíječku, USB kabel a CD s přiloženým manuálem a multimediálním obsahem. Telefon LG KF900 Prada a hodinky LG LBA T950 Link budou k dispozici od března ve volném prodeji a u operátora T-Mobile. Orientační cena mobilu 17 tisíc korun, za hodinky zaplatí zájemce přibližně 11 tisíc.

LG KF900 Prada
Klepněte pro větší obrázekNástupce modelu, který s dotykovým ovládáním přišel dříve než iPhone, přináší výsuvnou QWERTY klávesnici, podporu HSDPA a Wi-Fi a pětimegapixelový fotoaparát. Zůstal exkluzívní design a velký dotykový displej.rozměry a hmotnost: 105 × 54 × 17 mm
displej: 3'', aktivní TFT, 240 × 400, 262 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS, HSDPA
konekt.: USB, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
paměť: 100 MB, paměťové karty microSD
baterie: ?
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), video (640 × 480), autofocus, diodový blesk
77 %
(46. místo z 1029)
katalogpreviewinfo výrobce
cena: 14 015 Kč (Mobilhouse)

 

Diskuze (23) Další článek: Nokia a Facebook: jak těsné bude propojení

Témata článku: LG, Luxus, Apple iPhone 4GB, LG KF900 Prada, LG Prada 3.0, Zpomalené nahrávání, Lux, Hod, Hodinka