LG představí stylový slider s netradičním ovládáním

...a nejen to. Další špičkový model, LG Viewty, se právě začíná prodávat i u nás. Vlna LG nabírá na síle.

I na náš trh začínají v posledních letech ve stále větší míře pronikat oba jihokorejští výrobci mobilních zařízení. Jak LG, tak Samsung mají díky svému „asijskému“ pohledu na věc co nabídnout. Svědčí o tom třeba trojce ocenění pro telefony LG na veletrhu spotřební elektroniky (CES) nebo první ochutnávka stylového vysouváku KF510, který bude už za pár dní představen na světovém mobilním kongresu v Barceloně. To ale není vše, další horká novinka ztělesněná modelem KU990 Viewty se totiž právě v těchto dnech dostává na pulty tuzemských obchodů, co nevidět by měla být i všech mobilních operátorů.

LG Viewty: mocný čaroděj

Viewty nebo chcete-li LG KU990 je po všech stránkách zajímavý přístroj vycházející z modelu Prada. Oproti ní je ještě obohacena o vibraci virtuálních tlačítek, a tak je způsob práce s menu ještě komfortnější. Další meta byla pokořena také na poli fotografování a práce s videem. Viewty nabídne funkci manuálního zaostření optiky, která se u mobilu objevuje vůbec poprvé a dle slov výrobce zvyšuje kvalitu pořizovaných snímků. Tomu dopomáhají i další funkce jako xenonové světlo nebo nastavení ISO až na úroveň 800. Z kompaktních digitálních fotoaparátů přebírá LG Viewty stabilizátor pro ostřejší záběry. I na základě těchto funkcí a výsledků získal LG Viewty certifikace renomované německé firmy Schneider Kreuznach.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hledáte přístroj, který umí telefonovat, kvalitně fotit i natáčet jedním lehkým stylovým přístrojem, nemluvě o možnosti kdykoliv si pustit oblíbený film ve formátu DivX? Pokud ano, právě jste ho našli.

Po focení si může uživatel obrázek okamžitě prohlédnout a ručně editovat na třípalcovém plně dotykovém LCD displeji, a pak jej hned odeslat. Přehrávání oblíbených filmů, seriálů či jiných pořadů ve formátu DivX je možné i v širokoúhlém formátu. Jako další světovou premiéru u mobilních telefonů přináší LG Viewty nahrávání videa o vysoké kvalitě 120 obrázků za sekundu. Pořízené záznamy lze přes vysokorychlostní internetové připojení HSDPA (3,6 MB/s) rovnou odeslat na YouTube, a tak okamžitě sdílet videa s lidmi z celého světa. LG KU990 se od února oficiálně prodává také v České republice, doporučená maloobchodní cena byla stanovena na sympatických 11 990 Kč.

Skvělou zprávou je také fakt, že přístroj bude dostupný u všech našich mobilních operátorů. V tuto chvíli ho najdeme pouze v nabídce Vodafonu za 9 977 Kč s Divokou kartou, což je oproti výše uvedené ceně rozdíl více jak dva tisíce. Při koupi telefonu s dotací může jeho cena klesnout až na 5 577 Kč s nejvyšším tarifem. U O2 vyjde na 11 195 Kč bez dotace, cena s maximální dotací činí 5 495 Kč. U T-Mobile telefon zatím nekoupíte, změnit by se to mohlo už příští měsíc. Pokud vás teneto telefon zaujal, můžete si přečíst jeho recenzi na naší sesterské MobilManii.sk.

LG KU990 Viewty ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 103,5 × 54,4 × 14,8 mm, 112 g
  • displej: rozlišení 240 × 400 bodů (WQVGA), dotekový, aktivní FTF, úhlopříčka 3 palce
  • sítě: GSM 900/1800/1900 MHz, UMTS
  • konektivita: GPRS a EDGE (třída 10), HSDPA (až 3,6 Mb/s), Bluetooth 1.2, USB 2.0
  • paměť: vnitřní paměť 100 MB, slot na paměťovou kartu microSD
  • fotoaparát: 5,1 Mpx, objektiv Schneider-Kreuznach, ruční i automatické ostření , xenonový blesk, ISO 800, stabilizátor obrazu, natáčení videa ve formátu DivX v rozlišení VGA (30 fps) nebo QVGA (120 fps), druhá kamera pro videohovory
  • multimédia: hudební přehrávač, FM rádio, Bluetooth profil A2DP, přehrávání videa ve formátu DivX
  • podpora kodeků: MP3, AAC/AAC+/AAC+Enhanced, Midi, XMF, SMAF
  • další funkce: Java MIDP 2.0, internetový xHTML prohlížeč, organizér, hlasové poznámky, videohovory, TV výstup
  • baterie: Li-Ion, 1 000 mAh, pohotovostní režim max. 434 hodin (GSM), 454 hodin (3G), doba hovoru 355 minut (GSM), 233 minut (3G)

LG KF510: katalánská kráska

Stylový vysouvák s označením KF510 a tloušťkou pouhých 10,9 milimetrů bude k vidění od 11. února v Barceloně. Telefon na první pohled zaujme svým designem, kterému dominuje nenumerická část tlačítek. Vlastně nejde tak úplně o tlačítka, ale dotykové rozhraní, které se přizpůsobí a „rozzáří“ v závislosti na tom co s telefonem právě děláte. KF510 se chlubí kovovou konstrukcí v kombinaci s kaleným sklem a vůbec módním provedením a atraktivitou. O technické specifikaci zatím nejsou známy bližší informace, víme jen, že telefon je vybaven 3 Mpx fotoaparátem a poslouží také jako MP3 přehrávač.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Design telefonu se povedl na jedničku s hvězdičkou

Telefon se začne prodávat už v březnu za cenu okolo 330 dolarů. Časem se dostane i k nám, ale s ohledem na ceny telefonů u nás bych si určitě nachystal více než ekvivaletních 6 000 Kč. Na výběr budou dvě barevné varianty: Stardust Dark Gray a Sunset Red. Světový mobilní kongres si samozřejmě nenecháme ujít a z hlavního města Katalánie přineseme podrobnější informace. Pro zatím vám díky spřátelenému serveru GSMArena můžeme nabídnout první ochutnávku v podobě živých fotografií.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dotykové ovládání na sebe okamžitě strhne pozornost

Zdroj: GSMArena

Diskuze (4) Další článek: Stalker a Settlers v mobilu (Java hry)

Témata článku: LG, LG KF510, LG Viewty, Styl, Stardust, Ovládání

Určitě si přečtěte