LG: první chytrý telefon s megapixelovým foťáčkem

Ambiciózní společnost LG chystá mohutný zátah na evropské uživatele. K tomu má mimo jiné dopomoct čerstvě představený chytrý telefon s kvalitním foťáčkem, pamětí o velikosti 196 MB a rychlým procesorem.
LG: první chytrý telefon s megapixelovým foťáčkem

S mobily značky LG se u nás setkáte jen sporadicky. Těch pár kousků, na které natrefíte, pochází většinou z osobních návštěv okolních států. V blízké budoucnosti však není vyloučeno, že by se mobily korejské značky mohly prodávat i u nás. Proto by vás mohl zajímat jejich nejnovější počin v podobě chytrého telefonu LG-KC8000.

S fotkami na papír

Klepněte pro větší obrázekSvůj tvůrčí potenciál soustředěný v nejnovějším modelu chytrého telefonu ukázala společnost LG na veletrhu ITU Telecom World 2003, který se koná v těchto dnech v Ženevě. Jejich realizace chytrého telefonu si zaslouží větší pozornost, neboť přichází pro Evropany s něčím novým. Tou hlavní novinkou je vestavěná kamerka se snímačem CCD s rozlišením 1,1 miliónů pixelů. Sama LG označuje současné varianty fotomobilů s 300 000 pixelovým CMOS čipem jako pouhé hračky. A nelze jí upřít, že má pravdu.

Kromě fotografií zvládne LG-KC8000 také videozáznam o délce až jedné hodiny. Paměti proto má dostatek. Jen pro multimédia je připraveno 128 MB paměti, což v konečném součtu dělá rovných 196 MB. Zároveň nabízí i slot pro paměťové karty.

Rychlé útroby

Při pohledu z vnějšku zaujme rozměrný TFT displej, který dokáže zobrazit až 262 tisíc barev a při pohledu zevnitř rychlý procesor Intel Xscale s taktem 400 MHz. Z použitého procesoru jste asi poznali, že podoba s kapesními počítači není náhodná. Odlišovacím prvkem snad může být jen výsuvná klávesnice ve stylu oblíbené Nokie 7650. Jako operační systém byl vybrán Microsoft Pocket PC 2003. 

Strohé informace se ještě zmiňují o portu IrDA, USB, o přehrávání MP3, multimediálních zprávách MMS a elektronické poště. Nic víc, nic míň, alespoň prozatím. Termín uvedení byl stanoven na konec roku, ale to se týká zákazníků v Koreji. Termín uvedení v Evropě není zatím znám.

Bližší informace hledejte na stránkách výrobce.

Diskuze (7) Další článek: Přehled MMS telefonů - který je nejlepší a nejlevnější?

Témata článku: LG, Chytrý, Telefon, Mega, Vestavěná kamerka

Určitě si přečtěte