LG prý zastavilo vývoj nástupce G6. Nový model vydá, až to bude mít ekonomický smysl

LG prý zastavilo vývoj nástupce G6. Nový model vydá, až to bude mít ekonomický smysl

V mobilní divizi LG, která se téměř tři roky topí ve ztrátách, pomalu začínají změny. Celý proces odstartoval na konci loňského roku, kdy firma vyměnila šéfa mobilní divize, ale také marketingu a technologií. Krátce po novém roce přišlo oznámení od šéfa celé LG Electronics Cho-Sung Jina, který pro deník Korea Heradl uvedl, že firma nebude vydávat nové vlajkové modely za každou cenu v ročním intervalu, ale až v okamžiku, kdy to bude dávat ekonomický smysl pro firmu a zároveň technologický užitek pro zákazníka.

Firma se tak chce vymanit z „vynuceného“ cyklu, který dodržuje většina výrobců a ve kterém uvádějí na trh novinky lišící se proti předchozí generaci jen minimálně. V tomto světle pak dává logiku i vyjádření viceprezidenta LG Jo Seong-jina pro korejský The Investor, že mobilní divize dostala nakázáno zastavit vývoj nástupce G6 v současné podobě a projekt zcela přepracovat. To nejspíš znamená, že Barceloně žádný zásadní nový model od LG neuvidíme. Na druhou stranu v tuto chvíli má značka aktuální model LG V30, který nároky na moderní smartphone beze zbytku splňuje.

Aktuálním vlajkovým modelem zůstává LG V30:

Diskuze (18) Další článek: Nejdražší Android Wear má TAG Heuer. O funkcích to ale není...

Témata článku: LG, Smartphony, Barcelona, Zisky, Byznys, Korea, Strategie, Vývoj, Vlajkový model, Nový model, Nový rok, Mobilní divize, Ekonomický smysl, Celý proces, Loňský rok, Model, Nástupce, LG Electronics, Současná podoba, Nov, Předchozí generace, Smysl, Moderní smartphone, Jo Seong-jin, Druhá strana


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22