LG Q8 (2018): podobnost s loňskou Q8 minimální. Těšte se na užitečný stylus

LG představilo model LG Q8 (2018), který toho má však s loňským Q8 pramálo společného. Na telefon se tak můžeme dívat spíše jako upravený Q Stylus, kterému však zůstala podpora dotykového pera. Novinku také můžeme brát jako levnější variantu V35 ThinQ.

Letošní Q8 vsází na 6,2" Full Vision displej s poměrem stran 2:1 a s rozlišením 2 160 × 1 080 pix (Full HD+), smartphone má rozměry 160 × 78 × 8,4 mm a váží 172 gramů. Zařízení nabídne zvýšenou odolnosti (P68 a MIL-STD 810G) a také některé funkce, které si telefon evidentně vypůjčil u vybavenějších sourozenců s přízviskem ThinQ - audiopřevodník Hi-Fi Quad DAC, prostorový zvuk DTS:X 3D Surround i režim Q Lens pro rozpoznání objektů při focení. Hlavní 16MPx snímač s PDAF doplňuje 5MPx širokoúhlá selfie.

První pohled na špičkový LG G7 ThinQ:

Novinka běží na Snapdragonu 450 se 4GB RAM, interní paměť se zastavila na metě 64 GB + microSD. Baterie má kapacitu 3 300 mAh. Zmiňovaný stylus slouží k psaní poznámek a také ke kreslení, LG nabízí různé systémové vychytávky, jednou z nich je výběr různých druhů tužek a povrchů, samotné kreslení pak vydává stejné „zvuky“, jako byste psali skutečnou psací pomůckou na papír. Telefon se do prodeje dostane s Androidem 8.1 upraveným ve stylu LG, jeho cena je stanovena na 480 USD, tj. cca 10 600 Kč. A protože se už loňský Q8 podíval do Evropy, je pravděpodobné, že se letošní verze objeví v prodeji i v ČR.

Zdroj LG

Diskuze (1) Další článek: Potvrzeno. Herní hit Fortnite pro Android bude, ale ne na Google Play

Témata článku: LG, IP68, Smartphony, USB-C, Zvýšená odolnost, MIL-STD 810, Stylus, Displeje, DTS, Telefon, Interní paměť, Hi-fi Quad DAC, Širokoúhlá selfie, Levná varianta, Letošní verze, Česká republika, Podobnost, Dotykové pero, Prostorový zvuk, Evropa, Kreslení, První pohled, Vybavený sourozenec, DAC, PDAF


Určitě si přečtěte