LG si patentovalo skládací smartphone. Má dva displeje, dvě baterie a dva jacky

LG si již 28. září 2016 patentovalo skládací smartphone, ovšem až včera došlo ke zveřejnění jeho detailů. Patent má označení „Mobile Terminal“ a ukazuje telefon, který má dva displeje se zakřivením po krajích, na nichž se zobrazuje datum, čas, teplota okolí a další případné notifikace. Kraj displeje tedy má být podobný tomu, co jsme viděli u stařičkého Samsungu Galaxy Note Edge.

Obrazová dokumentace k patentu ukazuje na zařízení se dvěma displeji, které jsou uprostřed propojeny panty. Displej tak může být srovnán v jedné linii a s přechodem uprostřed tak tvořit jeden velký zobrazovací panel, popř. mohou displeje na sobě fungovat nezávisle. V prvním případě je prezentován režim čtení knihy, kdy uživatel čte nejprve jednu stránku na displeji vlevo a poté druhou stránku na displeji vpravo.

V režimu „stanu“ mohou dokonce dva uživatelé s telefonem dělat dvě různé činnosti, každý může např. sledovat vlastní video se zvukovým výstupem do sluchátek. Mimo dvou displejů totiž patent používá dva sluchátkové konektory a také dvě baterie. Každá je umístěna pod jedním displejem. O tom, že LG už před lety myslelo hodně do budoucna, svědčí i fakt, že na jednom z náčrtků se počítá se čtečkou otisků v displeji. 

Jaká je šance, že se s tímto zařízením setkáme i na pultech obchodů? Zřejmě stejná jako u jiných výrobců, Samsung o skládacím hybridu smartphonu a tabletu mluví i několik let, nově se do spekulační mašinérie zapojuje i Apple. Jeho hybrid iPhonu a iPad má být hotový už za dva roky. Všichni výrobci však zatím vyčkávají a dopředu se bezhlavě nehrnou. Možná je to i díky chladnému přijetí skládacího ZTE Axon M, který byl sice první, ovšem zařízení je to prakticky téměř nepoužitelné.

Naše první dojmy ze skládacího ZTE Axon M:

Zdroj Letsgodigital

Diskuze (7) Další článek: Samsung uvedl reproduktor Aurora, který se stane chytrým až po vložení telefonu

Témata článku: LG, Smartphony, Skládací displej, Skládací konstrukce, Prototyp, Patent, Baterie, Hybridy, 3,5mm jack, ZTE axon m, Zvukový výstup, Smartphone, Displej, Skládací smartphone, První dojem, Sluchátkový konektor, Jack, První případ, Skládací hybrid


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 19

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 32