LG vyvinulo vlastní procesor s umělou inteligencí. Použije jej do chytrých spotřebičů

LG vyvinulo vlastní procesor s umělou inteligencí. Použije jej do chytrých spotřebičů

LG se sice příliš nedaří v mobilním segmentu, ale v kategorii spotřebičů pro domácnost patří mezi přední hráče na trhu. Není proto s podivem, že chce být firma při jejich výrobě co nejvíce soběstačná. Trendem jsou bezpochyby zařízení s umělou inteligenci a Jihokorejci oznamují, že pro ně vyvinuli vlastní AI procesor.

Komponenta obsahuje proprietární jednotku LG Neural Unit pro algoritmy strojového učení a vyhodnocování dat umělou inteligencí. Nabízí se použití v nejrůznějších druzích spotřebičů od chytrých praček, ledniček, robotických vysavačů, až po samostatné komerční roboty, kterých má LG v nabídce už několik.

Klepněte pro větší obrázek

Procesor je vybaven tzv. vizuální inteligencí, která slouží k rozpoznávání prostor, objektů i uživatelů. Zvuková inteligence umí rozpoznat zvuky, hluky a hlasy. A do třetice je implementována objektová inteligence, která detekuje fyzikální i chemických změny v okolním prostředí. Čip se dokáže učit nejen pomocí „prožitých“ situací, ale i studiem ze zaznamenaných audio a video dat.

Výhodou tohoto uzavřeného řešení „system on chip“ je, že dané zařízení nebude muset být připojeno pro práci AI na žádný server nebo cloud – vše se bude vyhodnocovat přímo v procesoru. Součástí návrhu je i bezpečnostní modul pro ochranu osobních údajů a chránící před napadením (hacknutím) zařízení zvenčí.

Diskuze (4) Další článek: Apple iOS 13 přinese zajímavé novinky, ale nedostane se na populární iPhone SE

Témata článku: LG, Umělá inteligence, Chytré věci, LG ThinQ, AI, Chytrá domácnost, Komponenty, Roboti, Inteligence, Data, Strojové učení, Procesor, Spotřebiče


Určitě si přečtěte