LG Wink Style: do dětských rukou (test)

Zaoblený dotekový telefon pro běžné použití se bude líbit hlavně mladším uživatelům. Nesmějí však postrádat Wi-Fi, 3G či kvalitnější fotky.

O modelové řadě Wink od LG víme od loňského léta. Konečně se nám do rukou dostal jeden ze tří představených telefonů, tím je lowendový T310 Wink Style. Ten je v prodeji současně s levnějším sourozencem T300, poráží jej však hlavně větším displejem, lepší fotoaparátem a podporou karet. Potěší hlavně mladší generace, které nabídne stylový design, dotykový displej a komiksové grafické rozhraní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG T310 Wink Style na tiskových snímcích

Klíčové vlastnosti:

 • povedený design, kvalitní zpracování
 • možnost volby komiksového prostředí Cartoon
 • 3,5mm konektor k připojení sluchátek na horní straně
 • slušná výdrž baterie

Hlavní nedostatky:

 • horší čitelnost displeje na sluníčku
 • chybí podpora sítí 3G nebo Wi-Fi
 • tlačítka pod displejem nejsou podvětlená
 • slabší fotoaparát bez blesku a autofokusu
 • v balení nenajdeme sluchátka ani paměťovou kartu

LG T310 Wink Style (Wink Style)
Klepněte pro větší obrázekTelefon zaměřený na styl je vybaven 2,8" dotykovým displejem a vyrábí se v mnoha různých barevných provedeních.rozměry a hmotnost: 103 × 57 × 12 mm, 87 g
displej: 2,8'', TFT LCD, 240 × 320, 262 tisíc b., odporový
sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), GPRS (třída 10), EDGE (třída 10)
konekt.: microUSB, Bluetooth (A2DP)
paměť: 20 MB, microSD
baterie: 900 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio, 3,5mm jack
fotoaparát: 2Mpx (1 600 × 1 200), video (320 × 240)
44%
hardware
N/A*
software
katalogpreview
cena: 2 100 Kč

Zaoblená konstrukce se dočkala bílých plastů v kombinaci s oživující oranžovou. Mobil se vyrábí ve více barvách, v nabídce je i černá s oranžovou, růžová apod. Rozhodně LG nevypadá nijak nudně, mobil je celý zaoblený a dobře padne do dlaně. Aby také ne, když váží jen 87 g. LG míří s tímto telefonem do náruče teenagerů a těm se určitě bude líbit, když na horní straně svého „dotykáče“ najdou 3,5mm jack pro sluchátka. Ta ovšem nezapomeňte dokoupit, v balení totiž žádná nejsou.

Zvládnete to prstem?

V LG se šetřilo mechanickými tlačítky a moc to nevadí, pod displejem poslouží dvě „sluchátková“ a jedna „vracečka“ pro pohyb v menu. Bohužel nejsou nijak podsvícená, takže je nahmatáte potme po zvyku. Nad povrch mírně vystupují, po stisku zřetelně cvakají. Pravý bok ukrývá v bílém plastu vyvedená drobné dvojtlačítko hlasitosti; symbol naznačuje, že podržením dolní části aktivujete tichý režim. Marně vyhlížíte spoušť fotoaparátu? Nehledejte, fotky pořídíte klepnutím do displeje při focení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  

Spodní strana je stejně jako horní obdařena oranžovým páskem, kousek této barvy vykukuje v oblasti microUSB slotu v levém horním rohu. Pod krytkou jej upotřebíte ke spojení s počítačem i k přibalené nabíječce. LG pro zvonění a hlasitý poslech používá reproduktor nad displejem, takže žádnou mřížku na zadním krytu nehledejte. Zadní tenký plast se mírně prohýbá, barevně připomíná perleť, je mírně zdrsněn oproti lesklému bílému rámečku čelní strany.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Decentní okénko pro čočku fotoaparátu je potřeba občas leštit tak, abyste neměli snímky z 2Mpx fotoaparátu příliš upatlané. Otisky se na mobilu nijak snadno nedrží, totéž se dá říct o displeji. Po odsunutí krytu vša oči spočinou na záplavě oranžové barvy obklopující slot baterie. Mobil napájí Li-Ion akumulátor s kapacitou 900 mAh a teprve pod ním získáte přístup k microSD a SIM slotům. Paměťovou kartu od výrobce nedostanete, musíte si koupit vlastní.

Hlavně barvičky

Na velikost displeje netřeba nadávat, vyhrazenou část konstrukce obsadil solidně bez zbytečně silného rámečku. Dívat se budete na QVGA rozlišení na ploše 2,8". Tato velikost je hraniční pro ještě pohodlné ovládání mobilu. I tak narazíte na jeho limity a to při ovládání prsty. Rezistivní displej se dá naštěstí využít i hrotem stylusu nebo propisky (stylus u mobilu také není), pak se na něm píše a vůbec pracuje o mnoho snadněji. Doporučuji tedy nějaký stylus zavěsit do poutka v levém horním rohu mobilu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Displej a klávesnice se může dle nastavení automaticky zamykat. Ovládání displeje je na dobré úrovni, přestože by na LG Wink Style mnohem více pasoval kapacitní panel. Displej má však zejména na přímém slunci slabší čitelnost. Tento nedostatek lze částečně vyřešit použitím vhodného grafického tématu. Celkově na nás displej svou čitelností i ovladatelností zapůsobil pozitivně.

Uvnitř mobilu najdeme uzavřenou platformu od výrobce, která umí pracovat s widgety na pohotovostním displeji. Na jedné ze dvou obrazovek si rozmístíte různé widgety, stačí vybírat z nabídky. Klasikou je počasí, kalendář, světový čas, hudební přehrávač, záleží na vás. Tyto widgety se po doteku zvětšují a informují o všem možném, některé aplikace se rovnou spouštějí. Druhá obrazovka patří populárním kontaktům s jejich avatary, najednou jich uvidíte osm.

Bez rychlého internetu

Jelikož mobil náleží do rukou později narozeným uživatelům, LG nachystalo „hravé“ kreslené téma a rovněž jedno konzervativní „černé“. Abyste nemuseli luštit písmenka z nevelkého displeje, nabízí se hned čtveřice velikostí fontu, největší z nich je opravdu obří. T310 při animacích a rolování nabídkami dokazuje, že není žádným rychlíkem a není radno na něj spěchat. Přesun pohotovostních displejů tak něco trvá, stejně tak zobrazení galerie atp. Rovněž je potřeba do displeje opakovaně klepat, aby požadovaná funkce fungovala.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

S LG si zavoláte v tradičních čtyřech pásmech GSM, pro datování jsou nachystány protokoly EDGE a GPRS ve slušných třídách 10. Na Wi-Fi se bohužel nemyslelo, to je výsadou následovníka T301i, který se snad objeví i u nás. V levném telefonu bychom také marně hledali telefonní a datový modul pro sítě 3G. Adresář umožňuje práci se skupinami kontaktů. Jednotlivé položky umí ukládat na SIM kartu nebo do interní paměti zařízení. Ke kontaktům můžete přidávat i další detaily.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Šetřilo se i na akcelerometru, takže SMS se píší pouze na výšku. Drobnou útěchou je možnost psaní tahy po displeji, dokonce rozpozná i několik znaků za sebou. Rychlejší je však vyťukávání znaků na drobné virtuální klávesnici. Do paměti se vejde 500 SMS a 1 000 kontaktů, spolehnete se na vyzváněcí profily a solidně hlasitý reproduktor pro zvonění i pro handsfree. Zprávy nejsou zobrazeny v konverzacích. Přijaté zda odeslané zprávy mají vlastní složky. Editor SMS a MMS zpráv je společný.

Rádio i bez sluchátek

Nové události indikuje příslušný widget, majitelé upotřebí javovou aplikaci s Facebookem a Twitterem. Datové přenosy se budou hodit i pro prohlížeč nebo uloženou Operu Mini a integrovanou RSS čtečku. LG nezklame ani s kalendářem a opakovanými budíky, navrch přidává převodník a stopky. Přítomna není ani GPS, kterou by sice nejmladší uživatel často nevyužil, ale mohla by pomoci v některých krizových situacích při lokalizaci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

S uloženými soubory pracuje správce souborů s příslušnými schopnostmi. S T310 si užijete i poslech hudby, přehrávač ukazuje fotky alb a hudební výstup do 3,5mm jacku není vůbec špatný. Velmi dobrou zprávou je fakt, že telefon má vestavěnou anténu, takže naladíte FM rádio bez sluchátek a ještě vám RDS prozradí jména stanic. Přehrávač i rádio hrají na pozadí, z rádia se dá nahrávat, omezením je pouze dostupná paměť.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Fotoaparát spadá do průměru, v mobilu se dají fotky upravit v jednoduchém editoru. Dvoumegapixelový čip není vybaven automatickým ostřením a chybí mu i přisvětlení pomocí LED diody. Telefon nedisponuje hardwarovou spouští fotoaparátu. Kvalita fotografií je na nižší úrovni. Z exteriéru jsou fotky vyhotoveny za příznivého světla ještě použitelné, v interiéru fotoaparát selhává na celé čáře. LG Wink Style dokáže nahrát i video v rozlišení QVGA při 15 fps.

Ukázkové fotografie v maximálním rozlišení:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Drobné LG T310 Wink Style můžeme mladším uživatelům doporučit. Dostatečně barevné a jednoduché prostředí se jim bude líbit, ocení design, podporu microSD karet a 3,5mm jack. Ve prospěch LG Wink Style mluví i integrace sociálních sítí nebo vestavěná anténa FM rádia. Na druhé straně však stojí slabý fotoaparát či pomalejší připojení k internetu. Odpustit mu musí občas nižší rychlost a zadrhávající obraz na displeji. LG Wink Style to vše nahrazuje příjemnou cenou kolem dvou tisíc korun. Konkurence mezi levnými dotykovými telefony se stále zvětšuje. Podobně vybaveným telefonem je například model Cookie Fresh od stejného výrobce nebo Samsung C3300 Champ.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: LG, Recenze, Test, Samsung Champ Duos

9 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Cooper 18. 12. 2012 18:36:17
  Idiot seš nebo co? Tenhle mobil už mi spadl možná i víc než 1m výšky a nic...
 • Palec 21. 3. 2011 20:18:47
  :-D iphone jsou šrot oproti Nexusu 2 nebo Galaxy S, jen se platí za to že...
 • hard 21. 3. 2011 18:06:32
  no neni špatnej hlavně že nemá tlačítka klávesy, ale to už snad ani nikdo...
Určitě si přečtěte

Huawei P9 Lite (2017): bestseller má pokračování [recenze]

Huawei P9 Lite (2017): bestseller má pokračování [recenze]

** Čínská značka přichází s dalším smartphonem střední třídy ** Zařízení je určeno pro masy ** Povedlo se namíchat rozumnou výbavu za dobrou cenu?

22.  6.  2017 | Láska Jan | 11

HTC U11: vymáčkněte z něj maximum [recenze]

HTC U11: vymáčkněte z něj maximum [recenze]

** HTC U11 přináší inovativní ovládání Edge Sense ** Vyniká kvalitním audio výstupem a skvělými sluchátky USonic ** Jeho fotoaparát je dle testů DxOMark momentálně nejlepší ze všech

18.  6.  2017 | Měchura Milan | 16

Alcatel A5 LED: děti ho budou milovat [recenze]

Alcatel A5 LED: děti ho budou milovat [recenze]

** Barevné telefony vyšly z módy, nyní přichází éra svítících ** Alcatel A5 je ideálním telefonem pro děti a teenagery ** Cena vzhledem k výbavě mohla být nižší

16.  6.  2017 | Miksa Martin | 4

Xiaomi Redmi 4X: zpátky ke kořenům [recenze]

Xiaomi Redmi 4X: zpátky ke kořenům [recenze]

** Solidní výbava s přijatelnou cenovkou ** Nadprůměrná výdrž a pokročilé funkce ** Odladěný hardware i software

11.  6.  2017 | Herodek Martin | 29

Huawei P10 Plus: rovnocenný soupeř pro nejlepší z nejlepších [recenze]

Huawei P10 Plus: rovnocenný soupeř pro nejlepší z nejlepších [recenze]

** Cenově Huawei P10 Plus dorovnává Galaxy S8 od Samsungu ** Má výdrž, výkon, dobrý fotoaparát i odladěné prostředí ** Může si Huawei, i když špičkové, dovolit být takto drahé?

4.  6.  2017 | Vrbacký Jakub | 19

Sony Xperia L1: jedna vlaštovka jaro nedělá [recenze]

Sony Xperia L1: jedna vlaštovka jaro nedělá [recenze]

** Xperia L1 je jediným modelem od Sony s cenovkou pod 5 tisíc Kč ** Tomu samozřejmě odpovídá horší výbava a nudnější vzhled ** Nabízí však velmi dobrý 13Mpx fotoaparát **

1.  6.  2017 | Měchura Milan | 33

Nokia 3310 (2017): jen čirá nostalgie [recenze]

Nokia 3310 (2017): jen čirá nostalgie [recenze]

** Legenda se vrací a je kolem toho velký humbuk ** Dokáže navázat na úspěch předchůdkyně? ** Ve světě patřícím smartphonům to bude mít pořádně těžké

28.  5.  2017 | Láska Jan | 22

Garmin Fenix 5: vyzkoušeli jsme nejnabušenější chytré hodinky. Včetně velkých 5X a malých 5S

Garmin Fenix 5: vyzkoušeli jsme nejnabušenější chytré hodinky. Včetně velkých 5X a malých 5S

** Chytré hodinky Fenix 5 jsou letošním top modelem Garminu ** Nabízí se ve třech verzích a nabídnou pokročilé možnosti měření sportovních aktivit ** Změří i kroky, spánek, tep a kamarádí se s telefony

24.  5.  2017 | Polesný David | 14