LG Wink: tři dotykovky pomrkávají na teenagery

Trojice nových dotykových telefonů LG má jasně vymezené publikum: textující teenagery a mladé lidi závislé na sociálních sítích. Dokáže série Wink zaujmout?
LG Wink: tři dotykovky pomrkávají na teenagery

LG chce zvýšit svůj podíl dotykových telefonů na trhu, a tak přichází s novou edicí Wink (z angličtiny "mrknout"), která zahrnuje hned tři nové telefony. LG Wink, Wink Style a Wink 3G jsou určené převážně pro náctileté a mladé lidi, do jisté míry vychází celá edice z podobně zaměřené sady Cookie. Nemůžeme očekávat prvotřídní výbavu, na druhou strany telefony Wink určitě nebudou nijak zvlášť nákladné. Celá série se zaměří na sociální sítě, zprávy, hudbu a konektivitu.

Trojice novinek je tvořena těly obyčejné konstrukce, všechny modely jsou vybaveny dotykovým displejem, který zobrazuje virtuální klávesnici. Aby psaní bylo pohodlnější a na sociálních sítích hlavně rychlejší, po přetočení na široko se numerická klávesnice promění na QWERTY.

Uživatelské prostředí těchto telefonů stylizované do komiksu běží na uzavřené platformě (telefony nepatří mezi smartphony) a je přizpůsobeno práci s komunitními portály a klienty instant messagingu. Plocha je věnována aktivním widgetům, které samy aktualizují statusy vašich přátel. Nezapomnělo se ani na podporu e-mailů. Nejen u SMS, ale dokonce i v e-mailové schránce telefony nabídnou bublinkovou konverzaci pomocí vláken.

Všem novinkám bude společná základní multimediální výbava, jako je audio výstup pro sluchátka s 3,5mm jackem, podpora karet microSD, vestavěný hudební přehrávač a FM rádio. V dalších specifikacích se už novinky liší. Nejmenší mezi nimi bude LG Wink s displejem o úhlopříčce 2,4". Design asi nejvíce připomene některý z modelů Cookie.

Klepněte pro větší obrázek
LG Wink

LG Wink Style narostlo do o něco větších rozměrů, a to hlavně díky dotykovému barevnému displeji s úhlopříčkou 2,8 palce. Důraz u tohoto modelu je kladen na vzhled, přední straně vévodí barevně kontrastní blok s ovládacími klávesami. LG nabídne opět širokou škálu nejrůznějších barevných variací.

Klepněte pro větší obrázek
LG Wink Style

Nejvybavenější ze tří novinek je LG Wink 3G. Znamená to pravděpodobně, že předchozí dva modely nebudou určeny pro provoz v sítích třetí generace. Design telefonu dává vzpomenout na půldruhého roku starý Samsung S5230 Star. LG je při představování tradičně skoupé na udávání přesných parametrů, takže dále už víme jen, že tento model bude vybaven e-mailovým klientem s push notifikacemi.

Klepněte pro větší obrázek
LG Wink 3G

Celkově působí nová série Wink rozpačitým dojmem. Telefony nejsou ničím příliš originální, nenadchnou ani výbavou, ačkoli se LG chlubí jedinečným designem, nám přijde naprosto průměrný. Pokud se ale novinky Wink budou prodávat za rozumnou cenu, mohly by si najít zájemce. Do Evropy se dostanou v polovině srpna, cenu výrobce neposkytl.

Diskuze (13) Další článek: Emiráty zakážou BlackBerry. Bojí se o bezpečí

Témata článku: LG, Teenager, Dotyk, Nová série, Ovládací klávesa, Celá série, Přesný parametr, Dot, TEE


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39