LGIC TP3000 stojí za úvahu

Chytrý mobilní telefon který si představíme dnes nevyniká sice barevným displejem, zato však nabízí za přijatelnou cenou poměrně velké množství funkcí.
LGIC TP3000 stojí za úvahu

Klepněte pro větší obrázekJedny z prvních chytrých mobilních telefonů - či chcete-li raději komunikátorů - nebyly příliš dobře použitelnými - jednalo se především o velká a těžká zařízení, jejichž funkční vybavenost nebyla na příliš vysoké úrovni. Nezdráhám se použít toho slova a nazvat tato zařízení pouhými technologickými hračkami. Komunikátory současné doby jsou povětšinou malé, lehké a výkonné zařízení - stejně, jako LGIC TP3000.

Tento chytrý mobilní telefon podle dostupných informací běží pod některou ze starších verzí operačního systému PalmOS, jejíž přesnou verzi se nám však bohužel nepodařilo zjistit. Na první pohled však tento přístroj vypadá více než zajímavě - při zavřeném krytu připomíná naprosto normální mobilní telefon a ničím výrazným nevyniká - snad jen na obyčejný mobil poměrně nápadně většími rozměry.

Po odklopení krytu displeje s průhledovým okénkem a klávesnicí se odkryje velký monochromatický dotykový displej. Kryt displeje se otevírá nahoru a slouží současně jako sluchátko - podobně, jako je tomu u komunikátoru Treo americké společnosti Handspring. Telefon s odklopeným krytem mi hodně připomá GPS satelitní navigátor společnosti Garmin.

Pod displejem najdeme kromě čtyř tlačítek také jedno velké čtyřsměrové kurzorové a navigační tlačítko.

Klepněte pro větší obrázek

Telefon pracuje pouze v americké digitální síti CDMA 1900, podle informací výrobce však přemýšlí i o GSM variantě. S běžně dodávanou baterií dokáže telefon vydržet až sto padesát hodin v pohotovostním režimu nebo uskutečnit až devadesáti minutový hovor.

Velkou výhradu však mám - a zřejmě i spousta uživatelů bude mít - k absenci jakéhokoli systému rozpoznávání písma v základní výbavě. Texty tak můžete zadávat pouze ťukáním na virtuální klávesnici, což nemusí být vždy zrovna pohodlné. Prostřednictvím programů třetích stran však lze do přístroje podporu rozpoznávání znaků dohrát.

Kromě běžných telefonních funkcí stojí za zmínku snad jen integrovaný webový prohlížeč a emailový klient, který podporuje až čtyři rozličné emailové účty; nepodporuje však protokol IMAP, což může být při přístupu kupříkladu k firemní síti jistou nevýhodou.

S takzvanými chytrými telefony se setkáváme stále častěji a povětšinou již disponují barevnými displeji. Nemůžeme sice odpovědně prohlásit, proč někteří výrobci stále ještě ve svých přístrojích používají displejů monochromatických, nicméně nízká cena těchto přístrojů dokáže některé z těchto nedostatků omluvit. LGIC TP3000 se prodává v přepočtu na české koruny přibližně za jedenáct tisíc korun, což je částka více než příjemná.

Diskuze (3) Další článek: Paron MPC - neobyčejný tučňák

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Sto


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21