Linux v počítačích do ruky příští rok

23. listopadu 1999
Dell jde do PDA SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Dvě firmy plánují uvést příští rok počítače do ruky s operačním systémem Linux.
Linux v počítačích do ruky příští rok
Dvě firmy plánují uvést příští rok počítače do ruky s operačním systémem Linux. Obě zařízení budou mít podobu tabletu, tedy většího dotykového LCD displeje. Qubit Technology si Linux vybral zejména kvůli stabilitě a neplacení za licence. Zajímavější než Linux bude ovšem nadstavbové vybavení. Na barevném dotykovém displeji s rozlišením 800x600 totiž poběží Java Virtual Machine, Netscape Gecko pro surfování a uživatelské rozhraní bude v Macromedia Flash. Jinak bude počítač obsahovat také bezdrátovou klávesnici, 16 MB flash paměti a 32 MB SDRAM. Připojení k síti bude zajišťovat bezdrátové pojítko s kapacitou 1,5 Mb s dosahem 90 metrů. Základnu prostě připojíte doma či ve firmě na síť a může se pohybovat.

Druhým zajímavým řešením bude FreePad od ScreenMedia. Ten totiž bude pro bezdrátovou komunikaci používat standard DECT, který je běžný u novějších přenosných telefonů.

Živě komentuje: Podobné přístroje jsou jen členy nového trendu přenosných počítačů. Nové počítače vtěsnané do podoby tabletu s bezdrátovým připojením k Internetu nyní hýbou světem a jsou tou skulinou, o které si výrobci myslí, že je ji nutné zacelit. Počítače vesměs obsahují dotykový displej z notebooku, nějaký operační systém se zabudovaným prohlížečem a bezdrátové připojení k síti. Protože Windows CE mnoha výrobcům ne zcela vyhovuje, obracejí se pochopitelně i na jiné alternativy. To, jestli je vespod Linux nebo něco jiného, nebude až tak rozhodující. Určitě mne zajímá uživatelské rozhraní počítače ve Flashi, to musí být proti poměrně statickému rozhraní Windows dost síla. U těchto zařízení půjde zejména o snadný přístup k Internetu, funkce osobního počítače nebo organizéru budou podružné. Bude to váš internetový terminál, který si rádi vezmete k televizi nebo do postele místo knížky.

Váš názor Další článek: Dell jde do PDA

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Linux, Příští rok, Počítač, Rok


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31