Lode Runner: The Legend Returns - klasika v Palmu!

Hledáte zábavu na dlouhé večery, nudné porady či na jízdu vlakem? Nemáte co dělat? Vyzkoušejte hru Lode Runner, určitě se zabavíte.
Lode Runner: The Legend Returns (dále TLR) je „předělávkou“ klasické hry osmdesátých let ve verzi pro kapesní počítače Palm. Tuto hru vytvořil pro společnost Pocket Express Inc. známý vývojář Aaron Ardiri, a to s licencí přímo od Human Code Interactive, tvůrců původního Lode Runnera.

Cíl hry je jasný - jste zlatokop Jake Peril. Při svých cestách sbíráte zlato (a jiné potřebné věci) a snažíte se vyhnout střetu s protivníkem. V honbě za zlatým pokladem (a při úprku před protivníky, kterým znemožníte cestu vhodně vykopanými dírami) budete mnohdy potřebovat dávku logického myšlení; jednotlivé úrovně jsou velmi dobře propracované a některé se vám podaří vyřešit až na několikátý pokus. Po vysbírání všech kousků zlata se vám otevřou dveře do další úrovně. Jakmile se do ní dostanete, získáte život navíc. Nevýhodou je podle mne (pro někoho to bude možná výhoda) nemožnost ukládání pozic a fakt, že když vyčerpáte všechny své životy, musíte začít úplně od začátku. Vlastní ovládání hry je velmi zdařilé, máte možnost ovládat hru perem či tlačítky. Ovládání tlačítky mi připadá jistější (při ovládání perem se vám mnohdy stane, že Jake udělá pohyb, který jste nechtěli, a můžete tak i ztratit drahocenný život). Samozřejmostí je možnost definovat vlastní ovládání klávesami a možnost volby hlasitosti či úplného vypnutí zvuku.

Editor úrovníNa výběr máte ze 150 původních úrovní, další si můžete stáhnout z Internetu, nebo si můžete vytvořit úrovně vlastní. Vytváření vlastních úrovní pomocí vestavěného editoru je jednoduché a rychlé, na výběr máte z celé škály možností.

Úvodní obrazovkaNa obrázku vidíte úvodní zobrazení TLR s nainstalovanými úrovněmi a jejich počtem. Hru spustíte vybráním požadované kolekce úrovní a ukázáním na tlačítko "Play". Ukázáním na tlačítko s otazníkem získáte instrukce pro hraní hry a ukázáním na tlačítko "i" informace o aplikaci a kontakt na její autory.

Kromě hraní vybrané úrovně můžete také poslat zvolenou kolekci úrovní přes infraport, nebo upravovat jednotlivé úrovně. Během hraní můžete hru pozastavit, spáchat sebevraždu (jen v rámci hry :)) případně rovnou vyskočit ven.

První úroveň Čtyřicátá první úroveň
Závěr: Lode Runner je velmi vydařená hra se skvělou grafikou, rychlostí a zvuky i s velkým množstvím vestavěných úrovní. Její cena je trochu vyšší, ale vzhledem k propracovanosti a kvalitě hry je adekvátní. Proto mi nezbývá než vám LR: TLR vřele doporučit a také vás varovat – LR: TLR je velmi návyková hra:)

+ grafika
+ počet úrovní a jejich propracovanost
+ zvuk
+ možnost vytváření vlastních úrovní
+ rychlost
- ovládání perem je mnohdy nepřesné
- cena
- nemožnost ukládání pozic (záleží na posudku jednotlivce)
Lode Runner: The Legend Returns si můžete nahrát třeba na Palmgear H.Q., cena za registraci je 15 dolarů.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Return, Runner, Klasik

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2