Lode Runner: The Legend Returns - klasika v Palmu!

Hledáte zábavu na dlouhé večery, nudné porady či na jízdu vlakem? Nemáte co dělat? Vyzkoušejte hru Lode Runner, určitě se zabavíte.
Lode Runner: The Legend Returns (dále TLR) je „předělávkou“ klasické hry osmdesátých let ve verzi pro kapesní počítače Palm. Tuto hru vytvořil pro společnost Pocket Express Inc. známý vývojář Aaron Ardiri, a to s licencí přímo od Human Code Interactive, tvůrců původního Lode Runnera.

Cíl hry je jasný - jste zlatokop Jake Peril. Při svých cestách sbíráte zlato (a jiné potřebné věci) a snažíte se vyhnout střetu s protivníkem. V honbě za zlatým pokladem (a při úprku před protivníky, kterým znemožníte cestu vhodně vykopanými dírami) budete mnohdy potřebovat dávku logického myšlení; jednotlivé úrovně jsou velmi dobře propracované a některé se vám podaří vyřešit až na několikátý pokus. Po vysbírání všech kousků zlata se vám otevřou dveře do další úrovně. Jakmile se do ní dostanete, získáte život navíc. Nevýhodou je podle mne (pro někoho to bude možná výhoda) nemožnost ukládání pozic a fakt, že když vyčerpáte všechny své životy, musíte začít úplně od začátku. Vlastní ovládání hry je velmi zdařilé, máte možnost ovládat hru perem či tlačítky. Ovládání tlačítky mi připadá jistější (při ovládání perem se vám mnohdy stane, že Jake udělá pohyb, který jste nechtěli, a můžete tak i ztratit drahocenný život). Samozřejmostí je možnost definovat vlastní ovládání klávesami a možnost volby hlasitosti či úplného vypnutí zvuku.

Editor úrovníNa výběr máte ze 150 původních úrovní, další si můžete stáhnout z Internetu, nebo si můžete vytvořit úrovně vlastní. Vytváření vlastních úrovní pomocí vestavěného editoru je jednoduché a rychlé, na výběr máte z celé škály možností.

Úvodní obrazovkaNa obrázku vidíte úvodní zobrazení TLR s nainstalovanými úrovněmi a jejich počtem. Hru spustíte vybráním požadované kolekce úrovní a ukázáním na tlačítko "Play". Ukázáním na tlačítko s otazníkem získáte instrukce pro hraní hry a ukázáním na tlačítko "i" informace o aplikaci a kontakt na její autory.

Kromě hraní vybrané úrovně můžete také poslat zvolenou kolekci úrovní přes infraport, nebo upravovat jednotlivé úrovně. Během hraní můžete hru pozastavit, spáchat sebevraždu (jen v rámci hry :)) případně rovnou vyskočit ven.

První úroveň Čtyřicátá první úroveň
Závěr: Lode Runner je velmi vydařená hra se skvělou grafikou, rychlostí a zvuky i s velkým množstvím vestavěných úrovní. Její cena je trochu vyšší, ale vzhledem k propracovanosti a kvalitě hry je adekvátní. Proto mi nezbývá než vám LR: TLR vřele doporučit a také vás varovat – LR: TLR je velmi návyková hra:)

+ grafika
+ počet úrovní a jejich propracovanost
+ zvuk
+ možnost vytváření vlastních úrovní
+ rychlost
- ovládání perem je mnohdy nepřesné
- cena
- nemožnost ukládání pozic (záleží na posudku jednotlivce)
Lode Runner: The Legend Returns si můžete nahrát třeba na Palmgear H.Q., cena za registraci je 15 dolarů.
Váš názor Další článek: Chystá se tenký Visor Edge, je i obrázek

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Return, Runner, Klasik


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21