Loga na Nokie už nebudou zdarma

Doba, kdy jste si mohli na Nokie poslat logo a zvonění zdarma, pomalu končí. Provoz takové služby je drahý a provozovatelé nemají peníze, z kterých by ji mohli zaplatit.
Loga na Nokie už nebudou zdarma
Doba, kdy jste si mohli na Nokie poslat logo a zvonění zdarma, pomalu končí. Provoz takové služby je drahý a provozovatelé nemají peníze, z kterých by ji mohli zaplatit.

Nedávno jsem se opět podíval na web Funlife, který začal před několika měsíci posílat zdarma loga na mobily Nokia. Loga chodila velmi rychle, což byla poměrně velká kompenzace za to, že jste si mohli poslat jen jedno denně. A komu nestačí jedno logo denně?

Někdo to musí zaplatit

Tato služba tak mohla velmi dobře konkurovat již zavedenému Nabitu, který posílá loga již o jara loňského roku. Nicméně jeho kapacita je velmi malá vzhledem k počtu lidí, kteří o loga žádají, takže loga ve většině případů nedorazí. Bohužel, ani Funlife nevydržel. Od 13. 12. 2000 je na něm hláška, že byl vyčerpán finanční budget, který byl službě přidělen a tedy že loga budou zasílána až poté, co budou další peníze. Služba totiž evidentně nedokáže žít pouze z Internetové reklamy a někdo ta loga prostě zaplatit musí.

Tento případ skvěle ukazuje, jak bude pokračovat vývoj v oblasti posílání log na mobily Nokia – budete-li chtít logo, budete muset zaplatit alespoň takovou částku, aby se provoz služby zaplatit. A pokud bude chtít provozovatel navíc profitovat (a to asi chtít bude), půjdou ceny nahoru ještě víc.

Příkladem budiž služba Happy Display, která posílá jedno logo za 38 korun. Jak funguje placení? Jednoduše si na webu vyberete některý z nabízených obrázků a objednáte si jej telefonem prostřednictvím „plechové huby“. Cena za jednu minutu hovoru je právě 38 Kč a za jednu minutu byste měli objednávku stihnout. Za loga platíte také v klubu Nokia, když přepočítám ceny v kreditech, vychází mi něco okolo 30 korun. Cena za logo by mohla být teoreticky i nižší, ale to jen v případě, že zájem o placená loga vzroste => klesne celkový náklad na zaslání jednoho loga.

Loga zdarma nejspíš brzy zcela zmizí

Takže ačkoliv jsme byli dosud zmlsaní Nabitem a dalšími servery, dlouho loga zadarmo už nebudou. Z internetové reklamy se provoz služby neuživí, takže pokud budete chtít logo, budete muset platit. Nicméně je to stále výhodnější, než si kupovat kvůli několika logům kabel. Ten se vyplatí až v případě, že po něm budete chtít víc, např. upravovat kalendář, telefonní seznam, nebo pohodlně posílat textové zprávy.

Otázka do diskuse: Platili byste za loga, kdyby je žádná služba nenabízela zdarma? Kolik jste případně ochotni obětovat za jedno logo?

Diskuze (17) Další článek: Pécéčka ustupují, Palm roste jako divý

Témata článku: Nokia, Zdarma, Celkový náklad

Určitě si přečtěte