Logitech má nová drátová i bezdrátová sluchátka

Na pondělní tiskovce ukázal Logitech českému oku nové náhlavní soupravy, z nichž jedna je bezdrátová. Ovšem Bluetooth to není...
Logitech má nová drátová i bezdrátová sluchátka

Nové drátové bondovky mají oproti konkurenci zajímavou výhodu: nemají univerzální „ušní“ velikost, ale padnou do ucha takřka každému. Používají totiž speciální měkké gumové návleky FlexiLoop, které se nasadí na klasický špunt a díky tomu nevypadnou ani za běhu či ve skoku. Máte velké ucho? Použijete velký návlek. Máte malé ouško? Nedáte si žádný. Jak prosté.

Seznam špuntových bondovek:

  • Logitech Earbud Headset
  • Logitech Premium Earbud Headset
  • Logitech Retractable Earbud Headset (vodič je na navijáku, v případě hovoru se jednoduše vytáhne a nasadí do ucha)

Klasické špuntové bondovky jsou doplněny i dvěma modely, které mají speciální gumový držák - to ale není žádná novinka, takové bondovky již běžně používá konkurence. Podle slov Jiřího Beneše z Logitechu „jsou uživatelé zklamaní ze současně nabízených sad handsfree“ a Logitech je prý firma, která s tím chce něco udělat. „Nabídne kvalitu, skvělou konstrukci a použití, kterou je je značka Logitech proslulá.“

Klepněte pro větší obrázek
Kouzelný kufřík s novinkami Logitechu

Seznam „záušních“ bondovek:

  • Logitech Over Ear Red Headset
  • Logitech Over Ear Blue Headset

Poslední novinkou je pak Logitech Mobile Mini-Boom Headset, která, jak už název napovídá, je bezdrátová. Ovšem nevyužívá standardnu Bluetooth, ale svůj vlastní, proprietární. Sada má malý mikrofon, který odečítá okolní hluk, takže zvuk by měl být čistší. Na sluchátku najdete tlačítko pro příjem hovoru a hlasitost. Sluchátko drží přímo v uchu, nepoužívá klasické zavěšení, které je u sluchátek tohoto typu obvyklé.

Klepněte pro větší obrázek
Záušní bondovka na umělém uchu

A jak funguje bezdrátová komunikace? Do mobilu zapojíte speciální vysílač, přičemž existují celkem čtyři různé typy pro běžné mobilní telefony. Dosah udává Logitech větší než je u Bluetooth a přitom by sada měla mít i větší výdrž, až osm hodin hovoru. Doba nabíjení je přitom okolo třech hodin.

Klepněte pro větší obrázek
Dobíjení bondovky i vysílače probíhá v elegantním pouzdru

Klepněte pro větší obrázek

Během příštího týdne bychom měli mít vybrané kousky na recenzi, takže uvidíme, zda se tato sluchátka používají skutečně tak dobře, jak píše Logitech v tiskové zprávě. V prodeji by se bondovky měly objevit někdy během října.

Diskuze (2) Další článek: Rozhovor s Tele2: s Českým Telecomem máme dobré vztahy

Témata článku: Příslušenství, Bezdrátová sluchátka, Sluchátka, Drát, Měkké g

Určitě si přečtěte