Loterie do mobilních telefonů?

Sazka spustila bleskovou loterii s názvem Keno, která je jako stvořená pro využití v mobilních telefonech. Dle vyjádření Sazky si však na loterii v mobilu ještě chvíli počkáme.
Loterie do mobilních telefonů?

Sazka spustila novou číselnou loterii s názvem Keno, která je podobná hře Šťastných deset. A proč nás loterie Sazky zajímá? Díky tomu, že jsou výherní čísla tažena každých pět minut, dozví se sázející svou (případnou) výhru okamžitě. Tímto se hra Keno přímo nabízí do mobilních telefonů.

Mobilní sázení

Loterie typu Keno by přes mobily mohla sklidit úspěch. Sázení by probíhalo prostřednictvím textovek, WAPu či Sim Toolkitu a operátor by sázené částky fakturovat v měsíčním výpisu či strháváním kreditu.

Dotázali jsme se tedy přímo Sazky, zda plánují rozšíření svých loterií i do mobilních telefonů. Odpověď byla poměrně překvapivá. O sázení na číselné hry prostřednictvím mobilních telefonů Sazka do budoucnosti uvažuje, avšak v současné době toto není možné zejména z technických důvodů.

Loterií v mobilních telefonech se tedy dočkáme. Otázkou zůstává, kdy tomu tak bude.

Chceme loterie?

Myslím, že si nemusíme klást otázku, zda-li by se loterie na mobilních telefonech uchytila. Musíme si však položit mnohem zásadnější otázku v ohledu bezpečnosti. Vlastnictví mobilních telefonů je v dnešní době značně anonymní, a to hlavně díky předplacenkám. Tvůrce loterie by musel přijít s účinným způsobem, jak zabránit v sázení osobám neplnoletým. Jistě byste nechtěli, aby vaše dítě promrhalo většinu kreditu sázením, nehledě na možnou návykovost. Řešením by bylo zpřístupnit tuto hru jen paušálním uživatelům, kde je plnoletost zajištěna. U předplacenek by šlo situaci vyřešit tím, že by uživatel předplacenky podepsal na sběrně Sazky potvrzení o plnoletosti. Zároveň by bylo ke jménu „přivázáno“ telefonní číslo, ze kterého by uživatel loterii hrál.

Zatím nebudou

Jak jsem se již zmínil v článku, otázkou loterií v mobilních telefonech není jestliže ale spíše kdy. Do doby, než se z nás stanou milionáři díky mobilům, se však musí dořešit technická stránka věci (Sazka, operátoři) a hlavně i stránka bezpečnosti. Nechceme přeci, aby se naše děti připravovaly o kredit sázením.

Otázka do diskuse: Chtěli byste loterie typu Keno na svém mobilním telefonu? Máte nápad, jak v takovém případě zamezit sázení nezletilým?

Diskuze (10) Další článek: Změřte displej svého mobilu a pomozte nám při přípravě článku

Témata článku: Ostatní, Mobilní telefon, Mobil, Technická stránka, Loterie, Milionáři, Telefon


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10