Lotus Organizer konečně podporuje PalmPilota

Majitelé diářů PalmPilot a varianty IBM nazvané WorkPad jistě uvítají nový program Lotus EasySync,...
Majitelé diářů PalmPilot a varianty IBM nazvané WorkPad jistě uvítají nový program Lotus EasySync, umožňující synchronizaci dat s Organizerem 97 GS a Notesy. Pravdě záslužný čin vzhledem k rozšířenosti Organizeru. Otázkou je, jestli to nějak ovlivní jeho postavení na trhu. Mnohem používanější Outlook podporu PalmPilota již má a v nové verzi, která prochází betatestováním, nemá konkurenci.

Na rozdíl od verze 4.0, která byla šita mírně horkou jehlou, díky čemuž není zrovna jednoznačnou volbou pro stolní počítače (o přenosných ani nemluvě), si MS na pátých NTéčkách dává opravdu záležet – především jde o funkce cílené na rozsáhlé sítě. Odpovědí na požadavek nízkých nákladů na správu počítačů v rozsáhlých sítích, kde se snaží prosadit především Network Computers, je zero administration initiative, neboli vzdálená údržba stolních počítačů – Windows tedy budou levnou cestou ke spouštění aplikací a služeb po síti. Ke správě tedy bude stačit samotný operační systém. Podniky, pokud ještě nekoupily třeba LANDesk od Intelu, ušetří za software třetích firem. K aplikacím patří i data, ke kterým se váže druhá Microsoftem v NT 5.0 zdůrazňovaná funkce – Intellimirror. Na serveru si uživatel uloží nejen data v podobě souborů aplikací, ale i nastavení celého desktopu. Tím vám libovolný počítač v síti bude připadat jako váš oblíbený miláček – vše od Start menu po rozmístění ikon bude odpovídat poslednímu nastavení.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15