Lovot je roztomilý robot na kolečkách, který zabaví hlavně děti

Na pomalu končícím veletrhu CES jsme měli možnost zhlédnout několik více či méně pokročilých robotů. Jedním z nich je i Lovot, jenž se řadí spíše k zábavným domácím společníkům, než k funkcemi prošpikovaným hi-tech robotům. Zamilují si ho hlavně děti, a to díky jeho přátelskému vzhledu a také možnosti odívat jej do různých oblečků.

Asi nepřekvapí, že Lovot pochází z dílny japonských vývojářů. Stojí za ním firma Groove X, která jej od začátku zamýšlí jako robotickou hračku nebo mechanického domácího mazlíčka pro děti, kterým rodiče nechtějí nebo nemohou pořídit živé zvířátko. Robot má velké oči, malý nos ve tvaru knoflíku a dvě pohyblivé ruce, které zvedá například při tanci, nebo když chce, aby jej někdo zvedl ze země.

Jako většina robotických hraček, také Lovot se ovládá pomocí aplikace ve smartphonu, kde mu majitel může nastavit různé zvuky a reakce na konkrétní podněty. Díky vestavěné kameře a senzorům se dokáže na kolečkách bezkolizně pohybovat po místnosti a může danou místnost vyfotit a obrázek poslat do mobilu. Na výběr je mnoho barevných provedení a výměnných oblečků. Robot půjde do prodeje zatím jen v domovském Japonsku, v přepočtu přijde na více než 62 tisíc korun (bez daně) a uživatel bude muset platit také měsíční paušál, který zajistí aktualizace a případné nové funkce.

Diskuze (1) Další článek: Tohle jsou největší výrobci zcela bezdrátových sluchátek. Apple si podmanil celý segment

Témata článku: CES, Chytré věci, Gadget, Pro děti, Roboti, Japonsko, Obleček, Místnost, Dítě, Hračky, Robot, Kolečko


Určitě si přečtěte