LTE smartphony budou mít převahu ještě nejméně pět let, rozvoj 5G bude pozvolný

LTE smartphony budou mít převahu ještě nejméně pět let, rozvoj 5G bude pozvolný

I když už se telekomunikace usilovně připravují na 5G technologie, LTE smartphony rozhodně jen tak nezastarají. Podle agentury Strategy Analytics se ještě v roce 2023 prodá 70 % chytrých telefonů, jejichž technologickým maximem bude 4G (LTE). Za pět let prý počet prodaných 5G telefonů teprve vyrovná objem starších tlačítkových 2G mobilů.

Výraznější podíl 5G smartphonů mají mít v prvních v pěti letech existence nové technologie pouze největší telekomunikační trhy v čele se Spojenými státy, Čínou, Japonskem a Jižní Koreou. Podle předpovědí analytiků bude rozvoj 5G na dalších trzích včetně zemí západní Evropy pozvolnější. O technologické zastarání současných smartphonů se tedy nějakou dobu ještě určitě obávat nemusíme.

Co budou umět 5G sítě:

Diskuze (4) Další článek: Snapdragon 675: střední třída dostane osmijádro, AI a podporu až 8GB RAM

Témata článku: Technologie, LTE, 5G, Čína, Chytrý telefon, USA, Predikce, Mobilní sítě, Studie, Strategy Analytics, Prognózy, Jižní Korea, Převaha, Telefon, Rozvoj, Současný smartphone, Předpověď analytiků, Japonsko, Technologické maximum, Nová technologie, Evropa, Výrazný podíl