Luxusní Nokie: máte zbytečný milion?

Nová luxusní Nokia není jen tak ledajaký telefon. Jen ta nejbohatší klientela a hrstka bláznů si koupí telefon, který stojí jako nový model auta vyšší střední třídy.
Luxusní Nokie: máte zbytečný milion?

Po nedávno oznámeném založení divize Verto, která bude mít na starosti výrobu luxusních telefonů pro nejnáročnější klientelu, se již dnes můžeme seznámit s výsledky. V pondělí byl v Helsinkách představen první model luxusního telefonu, který se začne prodávat v polovině roku v Evropě, Americe a v Asii.

Safírové sklíčko musím mít

Klepněte pro větší obrázekCena modelu byla stanovena něco okolo nepředstavitelných 750 tisíc korun. Telefon bude vyroben z platiny, sklíčko displeje ze safírového skla a doplňky z osmnácti karátového bílého a žlutého zlata. Slibován je také zvuk čistý jako Mozartova symfonie. Anténa je, podle slov tvůrců,  vysoce kvalitní. Stejně jako mikrofon a displej.

Funkce telefonu, jako kalendář, správa kontaktů a hry budou pečlivě navrženy podle osobních přání jednotlivých nejbohatších zákazníků. Aby se investice zákazníkovi, který zaplatí tisíce dolarů do telefonu pracující v síti GSM, nestala jen krátkodobou záležitostí. Přece jenom je sít GSM už pomalu dosluhující. Je telefon, díky speciální technologií společnosti Verto, snadno upgradovatelný. Obal je stále stejný pouze vnitřek telefonu se časem, při potřebě vymění. Zákazník nemusí mít tedy obavy, že by musel draho koupený telefon po pár letech hodit do koše.

Speciální tlačítko na boku telefonu, slouží pro spojení VIP zákazníka s  týmem svého operátora, který mu poskytne nadstandardní služby. A to nejen informační.

Uchytí se?

Předpokládá se, že prodej tohoto luxusního telefonu se nebude pohybovat v kvantech prodaných kusů, ale zisky budou přesto relativně obrovské. Luxusní telefony si už našly oblibu mezi šejky v Arábii a není důvod, proč by je neoslovil i tento model od společnosti Nokia.

A co vy? Začínáte si už šetřit?

Diskuze (72) Další článek: Motorola V.70: láska na první pohled

Témata článku: Nokia, Luxus, Mil

Určitě si přečtěte