Lyžaři doporučují: mobil nepatří na horské svahy

Sjíždění horských svahů je velmi oblíbený koníček. Nicméně, má to i stinné stránky: lyžař s mobilem si může nechtíc přivodit i smrt.
Lyžaři doporučují: mobil nepatří na horské svahy
Dnes si nebudeme povídat o nešťastném Mexičanovi, kterému upadl mobilní telefon v zoologické zahradě do lvího výběhu a byl potupně sežrán.

Nepovíme si ani o již mrtvém Angličanovi, který vypadl z šestého patra ve svém Londýnském bytě když v noci na balkoně „lovil“ lepší signál. Nezajímá nás ani nebohý německý obchodník, který tak dlouho obtěžoval své okolí nepříjemným vyzváněcím signálem, až jej kdosi utloukl.

Dnes si totiž povíme smutný příběh o mladém lyžaři, který se již na vrchol sjezdovky nikdy nepostaví. Za svého života nebyl dost opatrný a zasypala jej sněhová lavina. Záchranné týmy alpských záchranářů se daly okamžitě do díla, ale nejnovější digitální vyhledávací zařízení - ARVA 9000 - nezvěstného lyžaře ani po několika hodinách usilovného hledání nebylo schopné lokalizovat. A to se několikrát vyskytlo v lyžařově těsné blízkosti.

Důvod selhání supermoderního vyhledávacího zařízení? Jeden ze záchranářů měl u sebe zapnutý digitální mobilní telefon, který úspěšně rušil vyhledávací signál. Po nasazení staršího analogového vyhledávacího přístroje byl lyžař nalezen - bohužel byl již mrtev. Nyní jsou všichni záchranáři upozorňováni na nebezpečí zapnutého mobilního telefonu při záchranných operacích.

Diskuze (9) Další článek: Změní HP platformu kapesních počítačů na PalmOS?

Témata článku: Ostatní, Svah, Smutný příběh, Mobil, Usilovné hledání

Určitě si přečtěte