Made in Czech Republic: Nové reproduktory Acoustique Quality přidávají podporu aptX

Na jaře 2017 se redakcí prohnaly české reproduktory Acoustique Quality M23BT s Bluetooth konektivitou a nadchly nás. Vytýkali jsme snad jen absenci pokročilých kodeků. A právě to řeší nástupnická generace AQ M24 BT s podporou aptX.

Novinka dostala palcový výškový měnič s neodymovým magnetem, silnější basy a zcela nový Bluetooth modul. Podpora kodeků aptX umožňuje přehrávat hudbu v CD kvalitě i při bezdrátovém přenosu. Implementaci technologie aptX Low Latency pak ocení především ti, pro které je klíčová perfektní souhra obrazu se zvukem (a nemusí to být jen hráči). Specialitou je režim Party mód, který umožňuje připojení dvou bezdrátových zařízení zároveň. Ta se následně mohou při přehrávání libovolně střídat.

Modernizace se dočkal i čelní panel. Je menší a vystupuje z průzvučné tkaniny. Led dioda informující o zvoleném vstupu prosvítá skrze inovované logo a otočný volič ovládá nejen napájení a hlasitost, ale také přepínání mezi jednotlivými zdroji. Kromě bezdrátového připojení totiž AQ M24BT disponují i dvěma analogovými vstupy s konektory RCA. Uživatelé tak mohou pomocí přibaleného RCA-Jack kabelu snadno připojit i počítač nebo televizor a poslední vstup využít například pro připojení gramofonu.

Reprosoustavy ukrývají výkonný digitální zesilovač přizpůsobený použitým měničům, poskytnou tak sinusový výkon 2 x 30 W. O prezentaci basů a středních frekvencí se stará 5" polypropylenová membrána, které v oblasti výšek sekunduje moderní 1" kalota s neodymovým magnetem. Posluchači se tak mohou těšit na vyrovnaný projev s velkým množstvím detailů. Specialitou výrobce je pak ručně pájená výhybka, která zajišťuje správné rozdělení jednotlivých frekvencí.

Nové reprosoustavy AQ M24BT se právě začínají prodávat, koupíte je přímo na webu výrobce AQaudio.cz  za 7 490 Kč.

Diskuze (7) Další článek: Smartphony Huawei a Honor dostávají Android 9 a novou verzi prostředí EMUI

Témata článku: Hudba v mobilu, Bluetooth, aptX, Reproduktory, Republic, Czech republic, Měnič, Made, Magnet, Připojení, Výstup, Reprosoustava, Otočný volič, Bezdrátové zařízení, Reproduktor, Neodymový magnet, Bezdrátové připojení, Čelní panel, Bas, RCA, Velké množství, Nový reproduktor, Bezdrátový přenos


Určitě si přečtěte

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 18

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 49

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23