MagCom: véčko s největším displejem umí HTML

Nový severský výrobce MagCom je zatím hodně zahalen rouškou tajemství. I přesto se nám podařilo získat informace o jeho novém mobilu s displejem 160 x 160 bodů a velikostí véčka.
MagCom: véčko s největším displejem umí HTML
Až doposud patřily společnosti Ericsson a Nokia k jediným severským výrobcům mobilních telefonů. Nyní se však stále více začíná hovořit o nové firmě MagCom.

Téměř neznámá společnost MagCom připravuje na druhou polovinu letošního roku pro všechny velké překvapení. Její nový chytrý telefon, který v jednom těle sdružuje mobilní telefon s kapesním počítačem by se mohl stát velmi rozšířeným.

Tohle véčko umí HTML

Jak můžete poznat z obrázků, nový mobil bude mít oddělenu část klávesnice od části s displejem. Kryt telefonu je vytvořen z hořčíkové slitiny, díky čemuž je mobil nejen téměř nerozbitný, ale také bezpečný – hořčíkový kryt absorbuje více škodlivého záření než kryty plastové. Váha telefonu i s baterií je 156 gramů.

Mobil je triální – můžete jej používat jak v evropských, tak amerických mobilních sítích. Pohotovostní doba může být až 110 hodin, o hovorové době se výrobce prozatím nezmiňuje. Velkou výhodou tohoto mobilu je velký a kontrastní displej – velikost displeje je 40 x 40 mm a jeho rozlišení je 160 x 160 bodů (stejné mají například kapesní počítače Palm nebo Visor). Díky tomuto vysokému rozlišení dokáže telefon zobrazit až 27 řádků textu! Je pochopitelné, že prohlížení wapových nebo internetových stránek Ano, čtete správně: tento mobilní telefon dokáže prohlížet všechny internetové stránky – nemusíte se tedy spoléhat omezené množství stránek wapových. Mobil má disponovat pamětí o velikosti 2 MB pro ukládání stažených stránek.

   

Vypadá opravdu dobře

Přestože o tomto telefonu výrobce bližší detaily tají, můžeme ještě prozradit, že pro psaní textů bude podporovat technologii T9 (bohužel český slovník se nechystá) a rychlé datové přenosy pomocí GPRS – bude prostě mít vše, co má pořádný mobil mít.

Škoda jen, že zatím nemáme lepší obrázek; ale i z toho špuntíka je vidět, že displej je opravdu skvělý.

Diskuze (4) Další článek: Jaký tarif Paegasu je nejvýhodnější?

Témata článku: Véčko, Displeje, Displej, HTML


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15