MagCom ze severu – supermobil nebo chudáček?

Nedávno jsme psali o mobilním telefonu nepříliš známé skandinávské společnosti MagCom. Díky tiskové konferenci, jež proběhla koncem března, jsou známy další velmi zajímavé informace.
MagCom ze severu – supermobil nebo chudáček?
Nedávno jsme psali o mobilním telefonu nepříliš známé skandinávské společnosti MagCom. Díky tiskové konferenci, jež proběhla koncem března, jsou známy další velmi zajímavé informace.

„Véčko“

Design telefonu je v podstatě totožný se známým „Véčkem“ od Motoroly. Rozměry jsou velmi dobré - 97 x 57 x 31 mm. Bohužel - hmotnost je zejména díky šasi z hořčíkové slitiny (používá se u notebooků) docela vysoká. Uznejte sami, že 157g je na dnešní dobu hodně. Na druhou stranu je přístroj velmi odolný a hořčíkový kryt absorbuje velkou část záření. Jak říká výrobce – MagCom má všechno kromě radiace. První část předchozího sloganu je však poněkud zavádějící.

HSCSD, GPRS, Bluetooth – kam jste se jen poděly?

O tom, že telefon podporuje HTML, xHTML a WML jsme se již zmiňovali. Novinkou je však absence rychlých datových přenosů GPRS, o nichž se říkalo, že budou k dispozici. Na konferenci však nebyla o rychlých datových přenosech ani zmínka. Škoda. Srdcem MagComu je 32bitový RISCový procesor AMR, paměť telefonu je celkem 4 MB FLASH plus 512 kB RAM. Telefon je triální, podporuje tudíž 900 a 1800 MHz i „amerických“ 1900 MHz.

Hlavní předností má být spojení PDA s výhodami mobilního telefonu. Výrobce však zatajuje operační systém, který má MagCom pohánět. Pravděpodobně bude vlastní výroby podle vzoru PalmOS. Samozřejmostí tedy bude organizér, kalendář, konvertor měn či poznámkový blok. Předpokládá se i synchronizace s Outlookem a dalšími „stolními“ programy.

Drahá hračka

Vezmeme-li v úvahu cenu za jakou se bude přístroj prodávat, tedy 860 USD (zhruba 35 tisíc), je zřejmé, že si přístroj koupí jen skutečně bohatí lidé obávající se o své zdraví. V Evropě by měl být tenhle smartphone dostupný ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Jak si MagCom povede mezi konkurencí, jež nám za mnohem nižší cenu nabídne spoustu funkcí jako rychlé datové přenosy či technologii Bluetooth? Inu – nechme se překvapit.
Diskuze (1) Další článek: Na Internet přes mobil? To opravdu jde?

Témata článku: Sever

Určitě si přečtěte