Mají mobilní telefony skryté vady?

Na serveru Mobil.cz se ve článku o údajné skryté vadě telefonu Nokia 6310 a diskusi k němu objevily názory, co je a co není vada telefonu. Protože na tuto otázku máme trochu jiný názor než naši kolegové, předkládáme ho v našem článku k diskusi.
Mají mobilní telefony skryté vady?

Přečtěte si: článek o chybě Nokie 6310 na Mobil.cz a následnou reakce společnosti Nokia.

Jak lze definovat vadu mobilního telefonu? Dle našeho názoru je vada chyba, kterou lze odstranit pouze v servisu a kterou nelze opravit jinak. Do této kategorie lze částečně zařadit i nutnost nahrání nového firmwaru. Za chybu lze tak považovat např. špatné dobíjení baterie mobilu nebo třeba nesprávně fungující e-mailový klient v prvních verzích Ericssonu R520m a T39m, kdy klient nezvládal překládat správě názvy DNS serverů - bylo nutné zadat IP adresu. Stručně řečeno, vadu má mobil tehdy, pokud musíte s mobilem někam jít, kde chybu odstraní.

Naopak za vadu nepovažujeme nutnost stáhnutí nové verze softwaru ze stránek výrobce, protože to je první věc, kterou by měl uživatel udělat, když se snaží o komunikaci mobilu s počítačem nebo PDA. Na cédéčku, které dostanete k mobilu, totiž bývá nejstarší a občas chybový software. Nové verze softwaru navíc mívají i nové funkce, např. u Ericssonu získáte při stáhnutí upgradu z webu navíc program pro psaní textových zpráv a správu seznamu čísel v mobilu.

Siemens domácí fw

Zajímavou nabídku pro svoje zákazníky podle neoficiálních informací připravuje Siemens. Z webu si budete moci stáhnout nový firmware, který si sami nahrajete do mobilu. Zda to bude zdarma či za poplatek zatím není jisté, na každý pád je to zajímavá a dobrá služba pro uživatele. Už nebudou muset kvůli opravě chyb a pro nové funkce do servisu.

Rada na závěr: Před instalací jakéhokoliv komunikačního softwaru pro mobil se vždy podívejte na web výrobce, zda na něm není novější verze. A to zejména u nově uvedených modelů.

Diskuze (18) Další článek: CeBITmánia 2002: reportáž z CeBITu naživo, den první

Témata článku: Telefony, Nokia 6310, Mobil, Dobrá služba, Mobilní telefon, Telefon


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31