Mají mobilní telefony skryté vady?

Na serveru Mobil.cz se ve článku o údajné skryté vadě telefonu Nokia 6310 a diskusi k němu objevily názory, co je a co není vada telefonu. Protože na tuto otázku máme trochu jiný názor než naši kolegové, předkládáme ho v našem článku k diskusi.
Mají mobilní telefony skryté vady?

Přečtěte si: článek o chybě Nokie 6310 na Mobil.cz a následnou reakce společnosti Nokia.

Jak lze definovat vadu mobilního telefonu? Dle našeho názoru je vada chyba, kterou lze odstranit pouze v servisu a kterou nelze opravit jinak. Do této kategorie lze částečně zařadit i nutnost nahrání nového firmwaru. Za chybu lze tak považovat např. špatné dobíjení baterie mobilu nebo třeba nesprávně fungující e-mailový klient v prvních verzích Ericssonu R520m a T39m, kdy klient nezvládal překládat správě názvy DNS serverů - bylo nutné zadat IP adresu. Stručně řečeno, vadu má mobil tehdy, pokud musíte s mobilem někam jít, kde chybu odstraní.

Naopak za vadu nepovažujeme nutnost stáhnutí nové verze softwaru ze stránek výrobce, protože to je první věc, kterou by měl uživatel udělat, když se snaží o komunikaci mobilu s počítačem nebo PDA. Na cédéčku, které dostanete k mobilu, totiž bývá nejstarší a občas chybový software. Nové verze softwaru navíc mívají i nové funkce, např. u Ericssonu získáte při stáhnutí upgradu z webu navíc program pro psaní textových zpráv a správu seznamu čísel v mobilu.

Siemens domácí fw

Zajímavou nabídku pro svoje zákazníky podle neoficiálních informací připravuje Siemens. Z webu si budete moci stáhnout nový firmware, který si sami nahrajete do mobilu. Zda to bude zdarma či za poplatek zatím není jisté, na každý pád je to zajímavá a dobrá služba pro uživatele. Už nebudou muset kvůli opravě chyb a pro nové funkce do servisu.

Rada na závěr: Před instalací jakéhokoliv komunikačního softwaru pro mobil se vždy podívejte na web výrobce, zda na něm není novější verze. A to zejména u nově uvedených modelů.

Témata článku: Telefony, Nokia 6310, Mobilní telefon, Telefon, Mobil

Určitě si přečtěte

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2017 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2017 můžete koupit

** Vybíráme největší mobilní hity v několika kategoriích ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý ** Své místo mají i tablety a tlačítkové telefony

1.  12.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 60

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

** Dnes téměř po roce proběhne další Google Keynote zaměřená na HW ** Hlavní hvězdou budou opět smartphony řady Pixel 2 ** Trumfne letos Google konkurenci?

4.  10.  2017 | Miksa Martin | 21