Mají mobilní telefony skryté vady?

Na serveru Mobil.cz se ve článku o údajné skryté vadě telefonu Nokia 6310 a diskusi k němu objevily názory, co je a co není vada telefonu. Protože na tuto otázku máme trochu jiný názor než naši kolegové, předkládáme ho v našem článku k diskusi.
Mají mobilní telefony skryté vady?

Přečtěte si: článek o chybě Nokie 6310 na Mobil.cz a následnou reakce společnosti Nokia.

Jak lze definovat vadu mobilního telefonu? Dle našeho názoru je vada chyba, kterou lze odstranit pouze v servisu a kterou nelze opravit jinak. Do této kategorie lze částečně zařadit i nutnost nahrání nového firmwaru. Za chybu lze tak považovat např. špatné dobíjení baterie mobilu nebo třeba nesprávně fungující e-mailový klient v prvních verzích Ericssonu R520m a T39m, kdy klient nezvládal překládat správě názvy DNS serverů - bylo nutné zadat IP adresu. Stručně řečeno, vadu má mobil tehdy, pokud musíte s mobilem někam jít, kde chybu odstraní.

Naopak za vadu nepovažujeme nutnost stáhnutí nové verze softwaru ze stránek výrobce, protože to je první věc, kterou by měl uživatel udělat, když se snaží o komunikaci mobilu s počítačem nebo PDA. Na cédéčku, které dostanete k mobilu, totiž bývá nejstarší a občas chybový software. Nové verze softwaru navíc mívají i nové funkce, např. u Ericssonu získáte při stáhnutí upgradu z webu navíc program pro psaní textových zpráv a správu seznamu čísel v mobilu.

Siemens domácí fw

Zajímavou nabídku pro svoje zákazníky podle neoficiálních informací připravuje Siemens. Z webu si budete moci stáhnout nový firmware, který si sami nahrajete do mobilu. Zda to bude zdarma či za poplatek zatím není jisté, na každý pád je to zajímavá a dobrá služba pro uživatele. Už nebudou muset kvůli opravě chyb a pro nové funkce do servisu.

Rada na závěr: Před instalací jakéhokoliv komunikačního softwaru pro mobil se vždy podívejte na web výrobce, zda na něm není novější verze. A to zejména u nově uvedených modelů.

Témata článku: Telefony, Nokia 6310

18 komentářů

Nejnovější komentáře

 • CIJOML 14. 3. 2002 21:29:17
  Tento telefon vlastnim a je to opravdu priserny krap!!! Mam v nem uz i...
 • Lahvoň 14. 3. 2002 21:03:45

  A neni nahodou OS a synchronizacni sw trochu o necem jinem?

  Pokud...

 • Hanka 14. 3. 2002 14:02:58
  No, já nevím, ale zdaleka ne všichni uživatelé mobilů mají přístup k...
Určitě si přečtěte

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

16.  8.  2017 | Miksa Martin | 16

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

** Xiaomi dostává optický zoom i do vyšší střední třídy ** Smartphone nabízí skvělý poměr výkonu a ceny ** LTE v pásmu 800 MHz zatím chybí

26.  7.  2017 | Miksa Martin | 5

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

** Asus Zenfone AR vás přenese do rozšířené i virtuální reality ** Nekompromisní výbava uspokojí i ty nejnáročnějí uživatele ** Celkový dojem kazí jen vyšší cena

23.  7.  2017 | Miksa Martin | 4

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

** Dnes pro natáčení VR obsahu používáme samostatné 360° kamerky ** ProTruly a HT Optical ji implementovali do telefonu ** Během pár let by mohly být běžnou součátí telefonů

18.  7.  2017 | Miksa Martin | 9

Vernee Thor E: Přepněte na černobílou a vydrží tři dny

Vernee Thor E: Přepněte na černobílou a vydrží tři dny

** Za 3 500 Kč se chlubí třídenní výdrží ** Dosáhne na ni díky 5 020 mAh akumulátoru a Endurance módu ** Chcete ale používat Android bez barev?

15.  7.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Miksa Martin | 23


komerční sdělení

Komerční sdělení