Maličký Palm už pracuje nezávisle a dá se předobjednat. Je ale docela drahý

Čínská společnost TCL mimo Alcatelu a BlackBerry vlastní také značku Palm. Pod její hlavičkou vyrobila loni maličký telefon Palm, který nabízela prostřednictvím amerických operátorů jako doplněk ke klasickému velkému smartphonu. Tento model se ale asi neujal tolik, jak by si TCL představovalo, a tak se firma rozhodla, že piditelefon bude nabízet samostatně – nezávisle na tarifu a jiném zařízení.

Klepněte pro větší obrázek

Ve Spojených státech už odstartovaly předobjednávky. TCL muselo na Palmu udělat několik softwarových změn, aby mohl fungovat jako samostatný telefon. Zase tak velký problém to nebyl – zařízení běží na operačním systému Android 8.1 zakrytém vlastní specifickou nadstavbou Palmu, jež se vyznačuje ovládáním pomocí tahových gest. V některých ohledech nadstavba připomíná systém webOS, který má dnes v portfoliu LG a využívá ho pro chytré televizory a další spotřební elektroniku.

Osamostatněný Palm, který není blokován na konkrétního operátora, mohou zájemci předobjednávat ve zlaté nebo titanově šedé barvě za 349 dolarů (cca 8 tisíc korun bez daně), což je poměrně vysoká částka. Telefon přitom kromě malých rozměrů nepřináší žádnou mimořádnou výbavu – obsahuje 3,3palcový HD displej, procesor Snapdragon 435, 12Mpx hlavní fotoaparát, 3 + 32 GB paměti a baterii s kapacitou 800 mAh. Tělo je voděodolné podle stupně krytí IP68.

Případné zájemce z tuzemska musíme před objednávkami z USA varovat – tamní verze nepodporuje nejpoužívanější evropské LTE pásmo 800 MHz. V Evropě se dá Palm zakoupit jako samostatný telefon u Vodafonu a Movistaru v NěmeckuŠpanělsku a Velké Británii. Zde už podpora pásma 800 MHz nechybí. Cena bez tarifu činí 360 eur (cca 9 200 Kč).

Diskuze (5) Další článek: Další 5G smartphone jde do prodeje. ZTE Axon 10 Pro dorazil do Evropy

Témata článku: Palm, Android, Smartphony, Nákup a ceny, USA, TCL, Nadstavba, Předobjednávky, Televizory, Rarita, Velká Británie, Pře, Evropa, Španělsko, Německo, MHz, Alcatel a BlackBerry, Telefon