Máme rádi čtečky. Češi si nejčastěji chrání přístup do smartphonu otiskem prstu

Máme rádi čtečky. Češi si nejčastěji chrání přístup do smartphonu otiskem prstu

Máte zamknutý smartphone pomocí číselného PIN kódu nebo grafického znaku? Pak nepatříte mezi většinové uživatele. Podle průzkumu provedeného společnostmi ESET a Seznam.cz si Češi nejčastěji chrání obsah svého smartphonu otiskem prstu. Zabezpečení pomocí této dnes už běžně rozšířené biometrické technologie volí třetina z nás. PIN si jako způsob zamykání telefonu ponechalo 28 procent uživatelů.

Třetím nejčastějším typem zámku na smartphonech je gesto, ale i jeho použití klesá a letos jej využívá pouze 18 % lidí. Alarmující se spíše počet uživatelů bez jakéhokoli zabezpečení, kterých je stále 20 %. I tak jde ale o zlepšení – před třemi lety měla nezabezpečený mobil třetina. Zároveň se také zvyšuje počet uživatelů, kteří ve svém mobilním zařízení používají nějakou antivirovou aplikaci a podle průzkumu jich je už 58 %. U notebooků a počítačů je přitom chráněno více než 90 % zařízení.

Nejčastěji přitom Češi na internet, který představuje největší hrozbu pro nakažení škodlivým softwarem, přistupují ze smartphonu (81 %). Druhý nejčastější je přístup z notebooku (70 %) a třetí stolní počítač (57 %). Klesá počet přístupů z tabletu, jenž činil pouze 37 % případů. Průzkum probíhal formou online dotazování, které realizoval Seznam.cz od 13. do 23. dubna 2018 a zúčastnilo se jej 946 respondentů.

Pomocí čtečky si můžete zabezpečit i mobilní bankovnictví:

Diskuze (40) Další článek: Huawei prodává levný šestipalcový smartphone s duálním foťákem. Je určen hlavně pro mladé

Témata článku: Zabezpečení, Čtečka otisků prstů, Biometrie, Seznam.cz, Průzkum, Ochrana, Antivirus, Eset, Většinový uživatel, Číselný pin, Prst, Uživatelé, Notebook, Otisk, Bankovnictví, Přístup, Otisky prstů, Mobilní zařízení, Čtečka, Škodlivý software, PIN kód


Určitě si přečtěte