Mami, berou mně Newtona!

Proti rozhodnutí firmy Apple ukončit vývoj i výrobu Newtona a eMate se velice razantně postavila...
Proti rozhodnutí firmy Apple ukončit vývoj i výrobu Newtona a eMate se velice razantně postavila skupina vývojářů programů pro tyto kapesní počítače. Postupovala způsobem, na který jsme zvyklí spíše u odborářů: uspořádala před sídlem firmy "poklidnou demonstraci". Firma Apple na to zatím reagovala tak, že protestujícím rozdává "nápoje a koláčky"; mám však dojem, že vývojáři by raději viděli něco jiného. Organizace těchto vývojářů má 150 členů, takže se nejedná o nevýznamnou skupinu – nyní si stěžují především na to, že toto provedla firma bez jakéhokoli varování a postavila jejich podnikání do kritické situace, protože je jasné, že ze dne na den perspektiva jejich programů klesla na nulu. Šéf této organizace Adam Tow hodlá protesty vystupňovat a tvrdí, že před kampus firmy přivede třeba i děti, které si tyto počítače oblíbily a ptá se: "jak to chce teď Steve Jobs zvládnout?".

Jakou šanci mají nové tiskárny na trhu si netroufám odhadnout. Doufám, že budou podstatně kvalitnější, než inkoustové tiskárny Okipage, známé svými zastaralými ovladači a problémy při tisku – tedy vše, s čím se u konkurence, zejména tiskáren Hewlett Packard nesetkáte. Prolomí-li zákazník počáteční ledy nedůvěry, stále ještě bude zápasit s praxí osvědčeným pravidlem, že "když laserovku, tak HP". Lze tedy předpokládat razantní snížení cen.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4