Mami, berou mně Newtona!

Proti rozhodnutí firmy Apple ukončit vývoj i výrobu Newtona a eMate se velice razantně postavila...
Proti rozhodnutí firmy Apple ukončit vývoj i výrobu Newtona a eMate se velice razantně postavila skupina vývojářů programů pro tyto kapesní počítače. Postupovala způsobem, na který jsme zvyklí spíše u odborářů: uspořádala před sídlem firmy "poklidnou demonstraci". Firma Apple na to zatím reagovala tak, že protestujícím rozdává "nápoje a koláčky"; mám však dojem, že vývojáři by raději viděli něco jiného. Organizace těchto vývojářů má 150 členů, takže se nejedná o nevýznamnou skupinu – nyní si stěžují především na to, že toto provedla firma bez jakéhokoli varování a postavila jejich podnikání do kritické situace, protože je jasné, že ze dne na den perspektiva jejich programů klesla na nulu. Šéf této organizace Adam Tow hodlá protesty vystupňovat a tvrdí, že před kampus firmy přivede třeba i děti, které si tyto počítače oblíbily a ptá se: "jak to chce teď Steve Jobs zvládnout?".

Jakou šanci mají nové tiskárny na trhu si netroufám odhadnout. Doufám, že budou podstatně kvalitnější, než inkoustové tiskárny Okipage, známé svými zastaralými ovladači a problémy při tisku – tedy vše, s čím se u konkurence, zejména tiskáren Hewlett Packard nesetkáte. Prolomí-li zákazník počáteční ledy nedůvěry, stále ještě bude zápasit s praxí osvědčeným pravidlem, že "když laserovku, tak HP". Lze tedy předpokládat razantní snížení cen.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15