Máte mobil? Pak se už nemusíte bát revizorů

Každý z vás určitě zná službu Radary.cz, která díky mnoha uživatelům dokáže varovat před blížícím se nebezpečím v podobě policejního radaru. Existuje však také podobná služba, která vás bude stejným způsobem varovat před výběrčími pokut v MHD.
Máte mobil? Pak se už nemusíte bát revizorů

Tuto službu provozují autoři webu Revizor, který vás pomocí e-mailové konference dokáže upozornit na trasu, kde se právě pohybují obávání revizoři. Samozřejmě, pokud jste poctiví, nemusíte se revizorů bát; ovšem černý pasažér tuto službu možná uvítá. Pokud má ovšem po ruce mobilní telefon.

Jak to funguje? Nejprve se musíte přihlásit do e-mailové konference podle návodu na webu služby. Poté, když uvidíte někde revizora (v metru, v tramvaji či autobusu), pošlete do konference z mobilu textovou zprávu v přesně určeném formátu - zpráva musí odejít jako e-mailové zpráva, tudíž musíte mít na svém mobilu aktivovanou službu mobilní e-mail.

Tip: Návod, jak posílat e-maily z mobilu.

Pro zjednodušení vytvořili autoři Revizora určité zkratky, aby byly zprávy jednotné a hlavně co nejkratší. Podle pravidel musíte odeslat zprávu o revizorovou v povrchové dopravě ihned, v metru nejpozději do třiceti minut; jinak nemají tyto informace smysl.

Kromě odesílání zpráv můžete konferenci také „naslouchat“. Všechny zprávy, které uživatelé do systému posílají, dojdou automaticky všem přihlášeným. Cestující tak informují jiné cestující podobně, jako se řidiči informují navzájem přes Radary.cz. Lze tak lépe vytipovat trasu, kde by revizoři býti neměli.

Klepněte pro větší obrázek

Poznámka: Zatím služba Revizor funguje jen pro pražskou dopravu, ale autoři slibují její rozšíření i na další města, kde jezdí hromadná doprava.

Revizori.cz však neslouží pouze pro příjem a posílání varování před revizorem. Najdete zde několik tipů a triků, jak poznat revizora, jak se mu vyhnout a co dělat, až po vás bude chtít jízdní doklad. Velmi zábavné jsou rovněž příhody čtenářů, u nichž jsem strávil opravdu hodně času. Velmi důležitá je rovněž sekce „na co má revizor právo a co si může dovolit“, ovšem ta už s mobily příliš nesouvisí...

 

Diskuze (25) Další článek: Do třetice: slovenský „Oskar“ do konce příštího roku

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Hromadná doprava, Mobil

Určitě si přečtěte