Matrix: draze zaplacená přítomnost telefonu Samsung

Aby se mobilní telefony Nokia neobjevily v pokračování úspěšného snímku Matrix, musel Samsung sáhnout velmi hluboko do kapsy. Dokonce tak hluboko, aby vytlačil i ostatní sponzory.
Matrix: draze zaplacená přítomnost telefonu Samsung

Jistě si vzpomínáte na „banánovou“ Nokii v prvním dílu dnes již kultovního snímku Matrix. V té době měla Nokia 8110 svůj vrchol již dávno za zenitem, ale její účinkování ve zmíněném filmu ji přineslo další fanoušky. O úspěchu dalších dílu nebylo pochyb.

Začala bitva o budoucí Neův únikový telefon. Zájem výrobců mobilních telefonů o účinkování v tomto filmu je logický a pochopitelný. Lidé fandící virtuálnímu světu, jenž je vytvořen počítačem budoucnosti, si velmi snadno spojí značku mobilu z filmu s telefonem, který je technologicky na špici. Podvědomí je mocná čarodějka a byl by hřích toho nevyužít.

3 miliardy korun za mobilKlepněte pro větší obrázek

Společnost Samsung prokázala největší vůli udělat ze svého výrobku filmového hrdinu a „obětovala“ nepředstavitelných 100 miliónů dolarů. Díky nejvyšší poskytnuté částce získala i práva využít ve své reklamní kampani fotografie z filmu. Samsung se stal globálním marketingovým partnerem filmu. Matrix jako silný magnet přitáhl i další sponzory, mezi kterými figurují zejména velikáni typu  General Motors (hrdinové se prohánějí ve voze značky Cadillac), Coca-Cola (v televizi omílaný Powerade) a Heineken.

Ovšem vypracovat reklamní kampaň s využitím filmu nebyla pro Samsung žádná legrace. První překážkou byl šibeniční termín (pouhý měsíc a půl) a úzkostlivé utajování scénáře společností Warner Bros. Do scénáře nechali nahlédnout jen jednoho člena reklamní společnosti FCB (Foote, Cone & Belding Worldwide), a to za zavřenými dveřmi, které střežila ochranka. Vychytralá FCB si však pro natáčení televizních reklam najala Jamese McTeiguaea, který byl přítomen natáčení druhého dílu Matrixu jako asistent režiséra. Byl to dobrý tah.

Nezáviděníhodný shon, který následoval, nejlépe charakterizuje pan Bailey (jeden z vysokých činitelů FCB): „Nyní jsme v Los Angeles, ale čeká nás jednání v New Yorku, téhož dne si to zopakujeme v Koreji a o půlnoci uzavřeme smlouvu ve Francii.“

Francie se do středu zájmu dostala díky společnosti Bouf, která vlastní autorská práva na „sypající se (či tekoucí) zelená písmenka“.

Vysoká investice Samsungu neskončila jen u mobilních telefonů (N270 a hlavně V200), ale bude součástí reklamní kampaně na LCD a plazmové televize.

Zdroj: Advertising Age

Témata článku: Nokia, Samsung, Pouhý měsíc, Mat, Přítomnost, Telefon, Globální marketing

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

** Inovace zažily skvělý rok. ** Ale neplatí to pro všechny technologické vychytávky. ** Takto třináctku ne/šťastných sepsal server CNN.

3.  1.  2017 | E15.cz , Filipová Hana | 43

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13