Matrix Reloaded spatřen na mobilu

Nejspíše uhodnete, na kterých telefonech můžete spatřit nejnovější upoutávku na druhý díl úspěšného filmu Matrix. Malá nápověda – který mobilní telefon si v zahrál hlavní roli v prvním díle?
Matrix Reloaded spatřen na mobilu

Klepněte pro větší obrázek

Mobilní telefon Nokia 8110 si zahrál jednu z hlavních rolí v úspěšném cyber-punkovém snímku Matrix. Jaký telefon bude používat nesmrtelný Neo v dalším pokračování, bohužel netušíme. Můžeme jen hádat, že asi zůstane věrný značce.

Nicméně tématem krátkého článku je událost minulé středy, kdy RealNetworks uskutečnil jednu z prvních veřejných demonstrací streamovaného videa na mobilních telefonech. Pro tuto demonstraci si vybral mobilní telefon Nokia 3650, o kterém tvrdí, že je to první „masový“ telefon s možností přehrávání streamovaného videa. Pokud navštěvujete pravidelně naše stránky, dobře víte, že streamované video se objevilo již u mobilu Nokia 7650 (která se bude v době uvedení N3650 na trh prodávat za stejnou cenu a bude tak daleko „masovější“) a s malými úpravami také u N9210i. Jako ukázka byla vybrána scéna z filmu Matrix Reloaded, přesněji bojová scéna s hlavním protagonistou jménem Neo.

Jelikož aplikace RealOne umí přehrávat formáty Windows Media, MPEG-4 a nativní RealVideo, byla ukázka přehrána ve všech třech formátech. Podle "neoficiálních" informací byla obrazově nejkvalitnější ta ve formátu RealVideo. To se ovšem dalo předpokládat.

Už je velmi blízko doba, kdy budete stále častěji vídat filmové upoutávky na displejích mobilních telefonů. Těšíte se?

Diskuze (8) Další článek: 09.11.2002 19:40 Poslední čtyři dni na vyhlášení výsledků

Témata článku: Ostatní, Nokia 3650, Nokia 7650, Mobil, Mat, Masový telefon

Určitě si přečtěte