Maxon MX-7818: převálcují nás mobily z Koreje?

V dnešní době se o trh mobilních telefonů dělí pouze několik málo společností. Jednou z těcho „nových“ je i korejský Maxon. Splní MX-7810 očekávání a přinese korejskému výrobci úspěch?
Maxon MX-7818: převálcují nás mobily z Koreje?
V dnešní době se o trh mobilních telefonů dělí pouze několik málo společností. V poslední době se však začínají objevovat společnosti nové, které si chtějí z tohoto pomyslného koláče trhu také ždibek ukousnout. Jako příklad uveďme Telit, Hitachi, nebo Trium.

I přes nevelký počet výrobců můžeme říct, že je trh s mobilními telefony poněkud přesycen, nebo spíše uzavřen pro nové zájemce. Uživatelé jsou opatrní, až skeptičtí k nové značce, jež se na trhu objeví. Každý nový výrobce pak musí zaujmout vzhledem výrobku, zejména však jeho cenou, jež nesmí být vyšší než ceny srovnatelných přístrojů zvučnějších značek. Jednou z oněch společností je i korejský Maxon, jež představil špičku své nabídky mobilních telefonů. Splní MX-7810 očekávání a přinese korejskému výrobci úspěch? To nejdůležitější má: líbivý design i něco „v hlavě“.

Pilku na antény!

Trendem poslední doby je bezesporu integrovaná anténa. Tu jako první spatřil svět na Nokii 8810, která ve své době sklidila obdiv i zaslouženou kritiku za nedostatečnou citlivost. Integrované antény byly v té době ještě v plenkách, avšak toto řešení nijak rapidně citlivost přístroje nesnižuje. Tuto skutečnost si uvědomuje i Maxon, což je patrné z okolních obrázků modelu MX-7810. Integrovaná anténa prostě nepřekáží a na kráse bezesporu přidá. Povedený design je podtržen modře podsvíceným displejem se slušnou „kapacitou“ šesti řádek po 16-ti znacích. Maxon bude k dostání v několika barevných provedeních, od elegantní stříbrné, přes červenou, až po pastelově mordou. A velikost? V řeči čísel je to 108 x 47 x 18 mm, v praxi můžeme přirovnat k Nokii 3310. Hmotnost je však mnohem nižší, zejména díky Li-Ion baterii, a to výborných 90 gramů. 640 mAh akumulátoru vám s Maxonem vystačí na 4 hodiny hovoru nebo až 250 hodin pohotovosti.

GPRS a WAP – spolu rychle a pohodlně.

Jak jsem se již zmínil, MX-7810 je špičkou nabídky, čemuž odpovídají i funkce telefonu. Wap browser najdeme dnes i u těch nejlevnějších telefonů, ovšem ne ve verzi 1,2, jež přináší oproti předchozí verzi několik vylepšení, například podporu elektronického podpisu. MX-7810 nám nabídne nejen pohodlnější, ale i rychlejší Wap, a to díky podpoře rychlých datových přenosů GPRS. Z praxe můžeme říct, že GPRS nepřináší, alespoň při dnešních cenách, velké zlevnění za Wap. Ovšem – ona možnost číst si Wapové stránky jakkoliv dlouhou dobu, je přeci jen lákavá. Že by se Wapu blýskalo na lepší časy? Nechme se překvapit.

Cizinec s mnoha esy v rukávu.

Z dalších funkcí Maxonu jmenujme zejména 250-ti položkový organizér, jež ocení většina uživatelů. Přiznejme si – není na škodu nechat si připomenout důležité výročí, platbu v bance, či domácí úkol zadaný před měsícem. Organizér, či upomínkovač, by měl být, nezbytnou součástí i těch nejlevnějších přístrojů. Vraťme se ale k Maxonu. Prediktivní vkládání textu T9 dnes již nikoho neohromí, spíše potěší. Nejásejme ale předčasně – existence české verze je – jak se říká – ve hvězdách. Přístroj má skupiny volajících, 24 vyzváněcích melodií, hry, vibrační vyzvánění, časové funkce (čas, datum, budík) a v neposlední řadě hardwarový faxmodem.

Má na to!

Sečteno a podtrženo, Maxon MX-7810 má všechny důležité funkce (organizér, Wap) i něco navíc (GPRS). Zejména rychlé datové přenosy mají být největším lákadlem pro potenciální zákazníky. Přístroj tedy splnil dvě důležité věci. Má hezký design a i něco „v hlavě“. Tou třetí nejdůležitější věcí je cena, jež je zatím bohužel neznámá. Ovšem – chce-li mít Maxon úspěch, měl by nasadit srovnatelnou, či nižší cenu než má konkurence zvučnějších jmen. Uvidíme, jestli budou naši uživatelé ochotni přijmout kvalitní, ale neznámé výrobky.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Maxon MX-7810
  • Rozměry: 108 x 47 x 18 mm
  • Hmotnost: 90 g
  • Sítě: EGSM 900 a 1800 MHz
  • Baterie: 640 mAh Li-Ion
  • Pohotovostní doba: až 260 hodin
  • Doba hovoru: až 4 hodiny
  • Zvonění: 24, vibrace (inteligentní)
  • Další funkce a vlastnosti: časové funkce, budík, odpočítávání, stopky, T9 (zatím bez češtiny), kalkulačka, WAP, GPRS, vibrace
Diskuze (7) Další článek: SMS: nový způsob placení nejen na webu

Témata článku: Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21