mBank spustila bezkontaktní platby hodinkami Garmin a Fitbit

mBank spustila bezkontaktní platby hodinkami Garmin a Fitbit

Další bankovní instituce v Česku podporuje platby chytrými hodinkami a náramky Fitbit a Garmin. Spuštění plateb Fitbit Pay a Garmin Pay dnes oznámila mBank. Zpočátku jsou podporovány pouze karty Visa vydané mBank, karty Mastercard se mají ale brzy přidat.

Klepněte pro větší obrázek

Pro zprovoznění plateb na hodinkách je potřeba spárovat je s telefonem prostřednictvím aplikace Garmin Connect, resp. Fitbit. Podporují-li chytré hodinky bezkontaktní platby, číslo karty lze zadat v rozhraní aplikace. Přidání se potvrdí zadáním jednorázového kódu SMS, který je zaslán na telefonní číslo registrované v bankovním systému. Po ověření si zákazník vytvoří čtyřmístný kód, kterým zabezpečí své platby.

mBank patří mezi jednu z mála bank, které aktuálně umožňují využívat všechny v Česku oficiálně dostupné platební služby pomocí mobilních zařízení – Google Pay, Apple Pay a nově i Garmin Pay a Fitbit Pay. Stačí si jen vybrat podle zařízení, které používáte. „Chceme, aby naši zákazníci mohli bezkontaktní platby používat na jakémkoliv zařízení, a podpora moderních služeb jako Garmin Pay a Fitbit Pay přesně tento záměr naplňuje,“ uvádí manažer strategických projektů mBank Zdeněk Rys.

Diskuze (3) Další článek: Bývalý zaměstnanec Nokie vypočítává důvody, proč platforma Windows Phone neuspěla

Témata článku: Garmin, Hodinky, Mobilní platby, Google Pay, Fitbit Pay, MasterCard, Garmin Pay, Bezkontaktní platby, Apple Pay, mBank, Plát, Česká republika, Mobilní platba, Platba


Určitě si přečtěte