Megarecenze Sony Ericssonu T300: čekali jste na něj

Představte si Sony Ericsson T68i, škrtněte pár funkcí a máte model T300. Za cenu pod deset tisíc si můžete koupit mobil s barevným displejem, MMS, možností připojení fotáčku, e-mailovým klientem a vícehlasými melodiemi. Zkrátka funkcemi nadupaný mobil s výbornou cenou. Přečtěte si první českou recenzi.
Megarecenze Sony Ericssonu T300: čekali jste na něj

Designem neosloví

Při prvním pohledu na mobil si asi řeknete „nic moc, takový normální mobil“. Design nikde nevybočuje ze zaběhnutých kolejí, nikde nenajdete tlačítka v krajním lemu nebo v kruhu jako u nových mobilů Nokie. Na druhý pohled vám připomene cihličku s oblými hranami. Na třetí se vám pak bude líbit či nikoliv; protože mi bylo v recenzi T600 vytknuto, že jsem příliš subjektivní, budu zde objektivní a nechám poslední soud na vás.

Tři základní barvy

Přední kryt je výměnný, přičemž základní barvy, ve kterých se bude mobil prodávat, jsou modrá, červená a zelená. Z fotografií vám musí být jasné, kterou barvu máme na testování my. Celý přední kryt v místě červené barvy je lesklý a průhledný – barva je pod plexisklem. Totéž plexisklo kryje i displej. Proto není divu, když na něm ihned uvidíte otisky prstů či po volání budete mít displej i se sluchátkem zapocený. Zadní strana je naopak z matného materiálu, ze stejného jako T68i, jen tmavšího. Na omak je tento materiál velmi příjemný.

  '
Tři základní barvy

  
Výměnné kryty sejmete pomocí tlačítka v horní části mobilu. 

  
Kryty jsou výměnné; všimněte si vysokých kláves, které jsou ovšem na složeném
mobilu téměž v rovině krytu.

Na zadní straně je stejné vystouplé zelené logo Sony Ericssonu, které charakterizuje všechny nové produkty této značky. Zadní kryt skrývá Li-Pol baterii, která ovšem nesedí ve svém lužku příliš pevně a při lehkém zatřesení uslyšíte, jak se uvnitř pohybuje. Karta SIM se vkládá dobře, bohužel, zpátky ji už dostanete jen s dlouhými nehty.

  

      
Design není přiliš nápaditý, ale neurazí. --- Logo Sony Ericsson na zadní straně

  
Zadní strana je z matného materiálu. --- Karta SIM se špatně vyjímá.

Jde to i bez T9

Po levé straně najdete obligátní posuvný jezdec, který v pohotovostním stavu zobrazí informace o mobilu – datum, budíčky apod., při hovoru snižuje a zvyšuje hlasitost a v editoru SMS pomáhá rychlejšímu psaní. Kdo měl někdy mobil od Ericsson, ví, co tím myslím. A kdo ne, nechť zví, že při posunutí jezdce nahoru napíšete druhé písmeno na klávese a při posunutí jezdce dolů napíšete třetí písmeno. Tomu, kdo nechce používat českou T9, to může pomoci.


Posuvný jezdec 

Poznámka: Stav mobilu bohužel nezobrazuje zbývající dobu hovoru a pohotovostní dobu, což je u modelu T68i a některých starších jedinečná funkce.

Následující zpráva je důležitá pro majitele notebooků: Sony Ericsson T300 má infračervený port! Je umístěn zrcadlově oproti posuvnému jezdci a jeho integrací si u mne Sony Ericsson opravdu „šplhnul“. Opravdu, v mobilu pod deset tisíc je to vzácnost.


Je tu infraport! 

Témata článku: Sony, Smartphony, Ericsson, Ericsson T39m, Nokia 6310i, Nokia 7210, Nokia 7210 Supernova, Nokia 7650, Siemens ME45, Siemens S45, Siemens S45i, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T68i, Samostatná kapitola

Určitě si přečtěte