Meizu se vrací na český trh. Nabídne levnější modely i smartphone s displejem na zádech

Meizu se vrací na český trh. Nabídne levnější modely i smartphone s displejem na zádech

Značka smartphonů Meizu není českému zákazníkovi neznámá. Poprvé na sebe čínský výrobce upoutal okolo roku 2008, kdy jeho telefony nápadně připomínaly tehdejší iPhone 3G. Později se ale jeho portfolio výrazněji rozrostlo, přehnaná inspirace Applem ustala a v Číně i v některých evropských zemích (např. Španělsko) se z něj stala dobře etablovaná značka.

Svoji krátkou oficiální epizodu má Meizu za sebou také v Česku, kdy některé jeho telefony dovážel distributor TCCM a model MX3 měl v roce 2014 v nabídce dokonce operátor O2 (na svém blogu na něj lákal titulkem „Nebojte se exotiky“). Tehdy se ale telefony obecně, a Meizu nebylo výjimkou, často potýkaly s problémem nekompatibility s nejrozšířenější tuzemskou LTE frekvencí 800 MHz a tudíž je nebylo možné plnohodnotně využít k mobilnímu surfování. O2 se mimochodem exotiky nakonec samo zaleklo a po pouhém půl roce MX3 z nabídky vyřadilo. 

Hardwarový nesoulad je ale naštěstí minulostí a nyní se Meizu může na český trh vrátit bez těchto dětských nemocí. O distribuci se od dubna stará společnost eD System, která telefony dodává velkým prodejcům jako Alza, Mall, CZC, Kasa, Euronics, Mobil Pohotovost a dalším. V nabídce je prozatím trojice modelů v čele s Meizu Pro 7, který má druhý displej na zádech, a dále modely nižší třídy Meizu M6 a Meizu M6 Note. Další modely, stejně jako originální příslušenství značky Meizu, budou přibývat.

Podívejte se na Meizu Pro 7 se dvěma displeji:

Váš názor Další článek: Samsung vyhlásil šrotovné. Za staré hodinky sleví při koupi nových až 1 500 Kč

Témata článku: Meizu, Střední třída, Smartphony, Nákup a ceny, Čína, Druhý displej, Alza, Evropská země, Španělsko, Euronics, Levný model, Mei, Originální příslušenství, Model, Dětská nemoc, Kasa, Telefon, Mobilní surfování, Smartphone, Český trh, Displej, Ed System, Mode, Česká republika, Stará společnost


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 36