Microsoft měl již před třemi lety prototyp se dvěma displeji. Jeden byl typu e-ink

Vypadá to, že příští rok nás čeká výrazný nástup skládacích displejů, resp. zařízení, které v podobě tabletu přeložíte „vejpůl“, aby v menší formě mohly plnit funkce smartphonu. Jako pra-předchůdce můžeme považovat ZTE Axon M, který byl ve „svém“ segmentu sice první, ovšem dva displeje spojené panty, které nevěděly, co si se sebou navzájem počít, nás příliš neučarovaly.

Microsoft sice pole smartphonů již vyklidil a soustředí se výhradně na mobilní aplikace pro Android a iOS, a také na svůj androidí Launcher, ovšem již v roce 2015 se oddělení Microsoft Research zaobíralo tzv. Dual-screen smartphony. Výsledkem snažení byl flipový kryt pro Lumii 640, který má na vnitřní straně displej s elektronickým inkoustem. Ten je napájen z telefonu, ovšem není dotykový, takže jej ovládáte pěti tlačítky, které jsou umístěny pod ním. 

Samotný panel s elektronickým inkoustem je navržen na energeticky nenáročně zobrazení časově stálejších informací, např. poznámek, boarding passu pro blížící se let nebo výhledu počasí na další dny. Pokud by se e-ink k displeji přidala dotyková vrstva, mohl by sloužit k zadávání textů, pro úpravu stylů při psaní dokumentů ve Wordu, apod. Celé řešení je přitom aplikovatelné i do dnešní doby, není však na podobné kreace v mobilním světě příliš pozdě?

Dočkají se někdy smartphony „e-inkové“ revoluce?

Zdroj Twitter via Microsoft

Diskuze (1) Další článek: Týden mobilně 457: Státní operátor a kapesní tlumočník

Témata článku: Microsoft, Android, Mobilní aplikace, Příslušenství, Koncepty, Skládací displej, E-ink, Displeje, Launcher, Lumia, Prototyp, Obaly a pouzdra, Dual Screen, Microsoft Lumia 640, Flipový kryt, Elektronický inkoust, Inkoust, Vnitřní strana, Word, Mobilní svět, Dnešní doba, Zdroj Twitter, Dotyková vrstva, Stálá informace, Příští rok


Určitě si přečtěte

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 21

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

Asus Zenfone 6 je futuristický robot. S překlápěcím foťákem budou selfíčka bez kompromisů

Asus Zenfone 6 je futuristický robot. S překlápěcím foťákem budou selfíčka bez kompromisů

** Asus ve Valencii představil vlajkový model Zenfone 6 ** Nejvíce zaujme netradičním řešením překlopného fotoaparátu ** Líbit se bude i futuristický design, špičková výbava a přijatelná cena

Jan Láska, Martin Miksa | 79

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

** Oficiálně to sice není Xiaomi, ale poměr cena/výkon má skvělý ** Dobrá výdrž, pěkné fotky a spolehlivá čtečka jsou hlavní zbraně ** Zklame horší odladěnost prostředí a slabší výsledky videa

Jakub Vrbacký | 18