Microsoft připravuje vstup na PalmOS

Další příklad embrace and extend, Microsoft chystá převést nástroje pro využívání .NET i na platformu PalmOS.
Microsoft připravuje vstup na PalmOS
Pomalu se začíná z mlhy rýsovat skutečný účel .NET. Jde nejen o technologie, ale také o prostředek využití alternativních systémů a řešení k přístupu k technologickým a komerčním nástrojům Microsoftu. Méně půjde o to, jaký operační systém využíváte, a více o to, jaké aplikace na něm používáte. Microsoft s .NET nebude nucen portovat všechny aplikace na všechny systémy, pouze vytvoří okno do svých aplikací podobně, jako je prohlížeč oknem do Internetu.

Moc se mi líbilo jedno přirovnání, které zaznělo jako odpověď na otázku, zda Microsoft s .NET nenaskakuje do již rozjetého vlaku. Prý naskakuje, ale za chvíli se dostane až do lokomotivy a pak začne cvakat lístky. Docela přesně to totiž vystihuje obecnou strategii Microsoftu, která se ale logicky nemusí každému líbit.

O tom, že PalmOS je jedním z možných cílů pro Microsoft, informoval Steve Ballmer na Gartner's Symposium/ITExpo 2000 conference. Později upřesnil, že Microsoft možná převede aplikace jako Pocket Word a Pocket Excel na PalmOS; co se týče .NETu, tam by mělo být využívání PalmOSu jasné. Zcela určitě to ale nemění názor Microsoftu na PocketPC – i nadále se jedná o tlačený produkt, který má plnou podporu Microsoftu. Spíše Microsoft pragmaticky uznává dominanci PalmOSu na trhu a přemýšlí, jak si z jeho velkého koláče udělat i pro sebe zdroj příjmů. Poté, co se vstupem Microsoftu do Corelu ukázalo, že Linux .NET není tak úplně nemyslitelné řešení, začíná podobně vypadat i PalmOS .NET. Když je Microsoft nedokáže porazit, tak je aspoň využije.

Témata článku: Microsoft, Software pro mobily, Software pro PC, Microsoft

Určitě si přečtěte

Microsoft chce vládnout A.I. Umělou inteligenci by potřebovaly hlavně Windows 10

Microsoft chce vládnout A.I. Umělou inteligenci by potřebovaly hlavně Windows 10

** Microsoft upravil svoji letitou vizi ** Místo mobile-first to má být AI-first ** Inteligenci by potřebovaly hlavně Desítky

12.  8.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 1

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30


komerční sdělení

Komerční sdělení