Microsoft šlape na paty Symbianu

Symbian je nejvíce používaný operační systém pro chytré telefony. Na paty mu však začíná nebezpečně šlapat Microsoft. Americký gigant hlásí v segmentu chytrých telefonů jeden úspěch za druhým.
Microsoft šlape na paty Symbianu

Expanzivní politika přinesla Microsoftu další ovoce. Poté, co jeho produkty úspěšně zaplavily osobní počítače, vtrhly do segmentu kapesních počítačů (kde nyní zatápí Palmu a jeho Palm OS), zaútočily také na oblast chytrých telefonů (smartphonů). Doposud suverénnímu Symbianu začíná v Microsoftu, respektive jeho operačním systému pro chytré telefony, vyrůstat vážný konkurent.

Skandinávský operátor TeliaSonera se jako poslední v řadě rozhodl vybavit chytré telefony pro svou síť (od tchajwanského výrobce HTC) operačním systémem z dílen amerického Microsoftu. Tím vyvrací tvrzení o odbytových problémech Microsoftu právě v oblasti smartphonů. Microsoft si TeliaSonera vybrala na základě dlouhého testovacího procesu.

Po několik měsíců zkoušeli vybraní uživatelé chytré telefony vybavené operačním systémem Windows Pocket PC for Smartphones a předávali operátorovi své zkušenosti. Ten zaznamenané reakce vyhodnotil a učinil z nich jednoznačný závěr: uživatelé jsou s operačním systémem spokojeni.

Důvod k radosti mají manažeři Microsoftu také proto, že se T-Mobile, jeden z největších světových operátorů, rozhodl prodávat dva smartphony právě s jejich operačním systémem. K podobnému kroku se odhodlal také o nic menší a významnější Orange. Operační systém pro chytré telefony od firmy Microsoft je, zdá se, v kurzu. Dokládají to pozitivní zprávy přicházející ze všech koutů světa, ať už se jedná o Hongkong nebo Portugalsko.

Microsoft si pochopitelně mne ruce a doufá, že se mu podaří nastoupený trend udržet. Nestravitelné sousto představuje nadále Sony Ericsson a jeho P800, která vévodí žebříčkům prodejnosti. Na mnoha místech poptávka dokonce převyšuje nabídku. K smůle Microsoftu útroby P800 neskrývají tolik (ne)populární Windows, nýbrž osvědčený Symbian.

Představitelé Microsoftu však jedním hlasem dodávají, že nesloží zbraně a Symbianu ještě pořadně znepříjemní život. Teprve čas ukáže, jestli americký softwarový gigant svým "slibům" dostojí.

Diskuze (4) Další článek: Zkušenosti: jak funguje datový roaming v Německu

Témata článku: Microsoft, Ostatní

Určitě si přečtěte