Microsoft šlape na paty Symbianu

Symbian je nejvíce používaný operační systém pro chytré telefony. Na paty mu však začíná nebezpečně šlapat Microsoft. Americký gigant hlásí v segmentu chytrých telefonů jeden úspěch za druhým.
Microsoft šlape na paty Symbianu

Expanzivní politika přinesla Microsoftu další ovoce. Poté, co jeho produkty úspěšně zaplavily osobní počítače, vtrhly do segmentu kapesních počítačů (kde nyní zatápí Palmu a jeho Palm OS), zaútočily také na oblast chytrých telefonů (smartphonů). Doposud suverénnímu Symbianu začíná v Microsoftu, respektive jeho operačním systému pro chytré telefony, vyrůstat vážný konkurent.

Skandinávský operátor TeliaSonera se jako poslední v řadě rozhodl vybavit chytré telefony pro svou síť (od tchajwanského výrobce HTC) operačním systémem z dílen amerického Microsoftu. Tím vyvrací tvrzení o odbytových problémech Microsoftu právě v oblasti smartphonů. Microsoft si TeliaSonera vybrala na základě dlouhého testovacího procesu.

Po několik měsíců zkoušeli vybraní uživatelé chytré telefony vybavené operačním systémem Windows Pocket PC for Smartphones a předávali operátorovi své zkušenosti. Ten zaznamenané reakce vyhodnotil a učinil z nich jednoznačný závěr: uživatelé jsou s operačním systémem spokojeni.

Důvod k radosti mají manažeři Microsoftu také proto, že se T-Mobile, jeden z největších světových operátorů, rozhodl prodávat dva smartphony právě s jejich operačním systémem. K podobnému kroku se odhodlal také o nic menší a významnější Orange. Operační systém pro chytré telefony od firmy Microsoft je, zdá se, v kurzu. Dokládají to pozitivní zprávy přicházející ze všech koutů světa, ať už se jedná o Hongkong nebo Portugalsko.

Microsoft si pochopitelně mne ruce a doufá, že se mu podaří nastoupený trend udržet. Nestravitelné sousto představuje nadále Sony Ericsson a jeho P800, která vévodí žebříčkům prodejnosti. Na mnoha místech poptávka dokonce převyšuje nabídku. K smůle Microsoftu útroby P800 neskrývají tolik (ne)populární Windows, nýbrž osvědčený Symbian.

Představitelé Microsoftu však jedním hlasem dodávají, že nesloží zbraně a Symbianu ještě pořadně znepříjemní život. Teprve čas ukáže, jestli americký softwarový gigant svým "slibům" dostojí.

Témata článku: Microsoft, Ostatní, Microsoft

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ExtraCop 29. 5. 2003 9:39:17

    V clanku se pise o Smartphonech a pritom se mluvi o PocketPC Phone...

  • David Soušek 29. 5. 2003 8:50:39

    Upozorňuji, že jsem velkým fandou MS mobilních OS. Přesto se k článku...

  • MaLer 29. 5. 2003 8:00:13
    Emh... pokud pominu to, ze produkty na Symbianu se uz nejaky ten patek...
Určitě si přečtěte

Microsoft chce vládnout A.I. Umělou inteligenci by potřebovaly hlavně Windows 10

Microsoft chce vládnout A.I. Umělou inteligenci by potřebovaly hlavně Windows 10

** Microsoft upravil svoji letitou vizi ** Místo mobile-first to má být AI-first ** Inteligenci by potřebovaly hlavně Desítky

12.  8.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 1

Desítky jsou nejbezpečnější systém, ale Microsoft nestíhá

Desítky jsou nejbezpečnější systém, ale Microsoft nestíhá

** Desítky jsou nejbezpečnější systém Microsoftu ** V zámoří se daří i jeho Bingu ** Jenže firma stejně nestíhá a ruší dřívější sliby

8.  7.  2017 | Čížek Jakub | 9

Windows XP patří do koše! Ne na počítač připojený do internetu

Windows XP patří do koše! Ne na počítač připojený do internetu

** Windows XP patří do koše ** Microsoft ale pořád vydává aktualizace, což je chyba ** Podpora přitom skončila už před lety

17.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 17

Microsoft má problém. Kaspersky si na něj stěžuje u Evropské komise

Microsoft má problém. Kaspersky si na něj stěžuje u Evropské komise

** Kaspersky si stěžuje v Evropě ** Nelíbí se mu antivirus od Microsoftu ** Ten je totiž součástí Windows 10

10.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 8


komerční sdělení

Komerční sdělení