Microsoft zveřejnil zdrojový kód Windows CE

Sice s povolením jen koukat a neopravovat, i tak je to ale významný krok kupředu.
Výrobci hardwaru mají možnost vidět dovnitř zdrojového kódu Windows CE již delší dobu, takže se nejedná zas o takovou revoluci, konečně ale má možnost vidět do zdrojového kódu kdokoli, přesněji každý s účtem na Hotmailu (nutná je totiž registrace v Passportu).

K čemu vám může být užitečný fakt, že vidíte do zdrojového kódu Windows CE? Popravdě většině z nás je to k ničemu, je to opravdu mířené jen na vývojáře specifických aplikací (obvykle her) a na hardwarové specialisty. Ve zdrojovém kódu dle pravidla Shared Source nesmíte při komerčním využití vůbec nic měnit. Použitelné je to jen jako reference. Můžete odhalovat chyby, ale nesmíte je opravovat, můžete nejvýše poslat echo do Redmondu, aby se to někdy v budoucnu opravilo.

Zveřejněn byl zdrojový kód pouze základní části, nejedná se o kompletní kód, ale ukazuje to na možnou větší změnu přístupu Microsoftu. Jde totiž o první zveřejnění zdrojových kódů Windows. Jistě, jedná se jen o cééčka, která jsou dost daleko od normální desktopových Windows. Přesto jde o důležitý precedent. V současné době jso pomalými krůčky takto otevírány zdrojové kódy i větších Windows. Sice jen pro uzavřené komunity, ale postupně se to rozvíjí. Je tedy možné, že by časem mohly být takto veřejně dostupné i kódy jádra Windows.

Pokud se chcete začíst do zdrojáků, budete potřebovat také alespoň zkušební verzi Platform Builderu (1,7 GB na disku, dokonce až 9,5 GB v plné instalaci) a eMbedded Visual Tools (800 MB). Jako systémy jsou podporovány Windows 2000 a NT 4.0 se Service Packem 5 a vyšším.

Váš názor Další článek: ClickPager: snadné přeposílání e-mailů na mobil Paegasu

Témata článku: Microsoft, Windows, Smartphony, Software pro mobily, Zdrojový kód, Zdroj, Kód

Určitě si přečtěte